Yüzün Yaşlanmaya Başladığının Göstergeleri

yüzün yaşlanma belirtisi, yüzün yaşlandığını anlama, yüz nasıl yaşlanır

İnsanların yüz yapısı oldukça farklıdır. Kimi insan 40’lı yaşlarında 20’lerin sonunda gibi gösterirken bazı insanlar henüz 20’li yaşların başındayken bile 30’lu, 40’lı yaşlarda gözükebilir. Bunun birçok etkeni olabilir. Kullanılan ürünler, genetik yapı bunlar arasında yer almaktadır. İşte yüzün yaşlanmaya başladığını gösteren bazı belirtiler.

Küçük Beyaz Kitleler

Genellikle göz bölgesinde oluşan bu beyaz kitleler beslenme düzeyinden kaynaklanan kitlelerdir. Uzaktan çok belli olmasa da yüzünüzü ellediğiniz vakit bu kitleleri net bir şekilde hissetmeniz mümkün olacaktır. Bu da artık yüzün yaşlanmaya başladığını gösterir.yüzün yaşlanma belirtisi, yüzün yaşlandığını anlama, yüz nasıl yaşlanır

Dudak İncelmesi

İnsanlar yaşlandıkça dudaklarında gözle görülür bir incelme olmaktadır. Henüz erken yaşlarda hissedeceğiniz seviyede bir dudak incelmesi varsa bu da yüzünüzün artık yaşlanmaya başladığını gösterir. Dudak incelmesi sürekli güneşe maruz kalma, sürekli pipet tüketimi gibi durumlardan dolayı ortaya çıkabilir.

Cilt Hassaslaşması

Cilt yaşlandıkça daha da hassas bir yapıya bürünür. Bunun sebebi de cildin daha ince bir yapıya bürünmesidir. Bu sebeple yüzünüzde uzun süre geçmeyen kızarıklıklar neden olduğu belli olmayan küçük morluklar oluşabilir.

Göz Kapakları Düşer

Göz kapakları ciddi bir şekilde düşmeye başlar. Eğer göz kapaklarının düşmeye başladığını fark ederseniz bu durumda yapmanız gereken şey gözünüzü ovuşturma işlemini hiç yapmamak en azından minimum seviyeye indirmek olacaktır. Özellikle lens kullanımı ya da göz ameliyatı bu tür durumlara yol açabilir.

Burun Ucunun Yapısının Değişmesi

İnsanlar yaşlandıkça burun ucunun yapısı olumsuz anlamda değişebilir. Bu durum genellikle 40’lı yaşlardan itibaren ortaya çıkan bir durum olsa da güneşe çok maruz kalan kişilerde bu tür durumlar daha erken de ortaya çıkabilir.

Kırmızı Ben Sayısı

Kırmızı ben 40’lı yaşlarda görünen bir ben çeşididir. Kırmızı benleri eğer bu yaşlardan önce yüzünüzde görmeye başlarsanız yüzünüzün yaşlanmaya başladığı sonucunu ortaya çıkarabilirsiniz. Bu tür kırmızı benler yüzünüzde oldukça fazla olsa dahi herhangi bir sağlık sorununa sebep değildir ya da bir sağlık sorununun sonucu değildir. Yine de kırmızı ben görüntüsünden hoşlanmayan kişiler lazer tedavisi görerek bu benleri aldırabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*