Yürüteç Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Yürüteç seçiminde neler önemli, bebekler için yürüteç seçme, yürüteç alırken nelere bakılmalı

Bebekler anne babaları için dünyanın en tatlı, en yaramaz ve bir o kadar da sevimli varlıklarıdır. Minik bebişler zamanla büyür ve bir süre sonra artık kendi ayakları üzerinde durmayı isterler. Emekleme döneminin ardından gelen yürüteç ile yürüme dönemi tam da bu döneme denk gelmektedir. Bebeğiniz için satın alacağınız yürüteci özenle seçmelisiniz. Çünkü gelişi güzel alacağınız yürüteç pek kullanışlı olmayacak ve bebeğinizin sağlığını tehdit dahi edebilecektir. İşte yürüteç alırken dikkat etmeniz gereken o önemli noktalar.Yürüteç seçiminde neler önemli, bebekler için yürüteç seçme, yürüteç alırken nelere bakılmalı

Bebeğinizin boyuna uygun olmalı?

Bazı bebekler minyon tipli bazıları ise daha uzundur. Bu sebepten dolayı bebeğiniz için yürüteç alırken boyuna uygun ürünlere yönelmelisiniz. Bebeğinizin boyuna uygun olmayan ürünlere yönelirseniz ayakları yere ermeyebilir, bacak arasında yara oluşabilir. Böyle durumlar ile karşı karşıya kalmamak için uygun boyutlu ürünleri seçmeye önem verin.

Kaliteli malzemeden imal edilmeli?

Satın alacağınızın yürütecin hem dayanıklı olması hem de sağlıklı olması açısından kaliteli malzemeden imal edilmiş olması önemlidir. Kaliteli olmayan malzemeden imal edilen ürünleri kesinlikle çocuklarınıza kullandırmayın. Çin malı ürünleri sakın ola bebek ve çocuklarınızın yakınında dahi bulundurmayın. Kanserojen etkisi bulunabilecek olan ürünlerden bebekleri korumanız onların geleceğini karartmamanız açısından önemlidir.

Fiyatı uygun olmalı

Devir ne yazık ki hala ekonomi devri. Hal böyle olunca harcamaları mantıklı seviyelerde tutmak oldukça önem arz ediyor. Bu nedenden dolayı bebeğinize yürümesine yardımcı olması için satın alacağınız ürünleri seçerken bu noktayı da göz önünde bulundurmalı ve ekonomik ürünlere yönelmelisiniz. Seçeceğiniz ürün ne kadar ekonomik olursa bebeğinizin diğer ihtiyaçlarınıza o kadar daha fazla pay ayırabilirsiniz. Özellikle bez ve mama harcamaları için arta kalan parayı kullanabilirsiniz.

Kolay kullanımlı olmalı

Yürüteç deyip geçmeyin, onların da kolay kullanımlı ve zor kullanımlı olanları mevcut. Örneğin, bebeğinizin sadece ayakta durmasını ama yürümesini istemediğiniz zamanlar için tekerleği kilitlenebilir yürüteçler muhteşem ürünlerdir. İşte bu kolay kullanımlı yürüteçtir. Çocuğunuz açısından düşünecek olursak da tekerlekli rahat hareket eden, bacak arası çok kalın olmayan ürünler yürümeyi daha kolay hale getirecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*