Varikosel Neden Oluşur?

varikosel tedavisi, varikosel sebepleri, varikosel neden olur

Varikosel hastalığı birçok erkeğin yaşadığı ve ergenlik çağından sonra tedavi edilmesi için acele edilmesi gereken bir sorundur. Varikosel tedavi yöntemleri, sorunun ilerlemesine değişmektedir. Genel olarak ilaç tedavisi ile büyük ölçüde iyileşen testis damarları, ilerlemiş Varikosel sorunlarında ameliyat ile tamamen iptal edilir. Varikosel ameliyatı hastanın cinsel işlevleri üzerinde herhangi bir bozulmaya neden olmamaktadır. Varikosel ameliyatı fiyatı özel hastanelerde 500-2000 lira arasında değişirken, sosyal sağlık güvencesi olan kişiler hastanelerde ücret ödemeden Varikosel tedavisi olabilmektedir.varikosel tedavisi, varikosel sebepleri, varikosel neden olur

Varikosel ameliyatı sonrası sanıldığı gibi büyük kısıtlamalar içerisinde girilmesine gerek yoktur. Hasta Varikosel ameliyatı sonrası çok kısa süre ayağa kalkarak günlük hayatına devam edebilmektedir. Özellikle lazerle Varikosel ameliyatı sonrası hastanın adeta hiç tedavi olmamış gibi yaşantısına devam edebilmesi mümkündür. Varikosel ameliyatı sonrası cinsel aktiviteler için de herhangi bir kısıtlamaya gidilmesine gerek yoktur. Çünkü Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişkiye girmek, operasyonun yapıldığı bölge ile ilgili değildir. Erkeğin cinsel ilişkiye girmek için kullandığı penis sertleştirme sistemi, vücudun tamamen farklı bir bölgesinde gerçekleştiğinden Varikosel ameliyatı sonrası cinsel ilişkiye arzu edildiğinde girilebilinmektedir. Ancak yinede kişinin kasık bölgesini çok zorlaması testiste ağrıya neden olabileceğinden, Varikosel ameliyatı sonrası 1-2 gün dinlenmesi faydalı olacaktır. Ayrıca hekimler Varikosel ameliyatı sonrasında hastaların ağır eşyalar kaldırmamasını ve birkaç gün mümkün olduğunca ayakta durmamasını istemektedir.

Varikosel belirtileri genel olarak erken yaşlarda görülmeye başlar ancak hastalığın dışarıdan belli olmayan tipi sebebiyle, birçok kişi ilerleyen yaşlarda Varikosel olduğunu fark eder. İlerlemiş Varikosel sorunununsa Varikosel bitkisel tedavisi ile giderilmesi yalnızca bazı hastalarda mümkün olabilmektedir. Varikosel tedavisinde kullanılan ilaçlar ile sorunun çözülmesi hem hastanın vücut yapısına hem de sorunun erken aşamalarda fark edilmesine bağlıdır. Ergenlik çağlarında testisin yapısındaki büyüme nedeni ile erken fark edilmesi durumunda, Varikosel tedavisinde kullanılan ilaçlar ile 3-4 hafta içerisinde sorunun çözülmesi mümkündür. Kişi hekimin verdiği ilaçları düzenli olarak kullanarak çok büyük bir oranda Varikosel belirtileri nedeniyle meydana gelen sorunların üstesinden gelebilir. Böylece yetişkinlik döneminde Varikosel nedeniyle kaynaklanan sorunlardan da korunmuş olmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*