USB Bellek Boş Görünme Hatası Nasıl Çözülür?

usb boş görünme sorunu, usb bellek boş görünme sorunu, usb bellek neden boş görünür

Günlük hayatınızda kullandığınız birçok cihazdan edindiğiniz güvenli depolama ürünlerine ihtiyacınız var. Kullanımı kolay ve güvenli olan USB sürücüler çok yer kaplar. Genel olarak, USB bellekler, yoğun video, belge ve fotoğrafları depolamak için genellikle tercih edilen depolama ekipmanıdır. Düzenli olarak kullandığınız USB sürücüler birçok nedenden dolayı çeşitli hatalara neden olabilir. Özellikle boş USB sürücü hataları, birçok kullanıcının karşılaştığı sorunlardan biridir. USB sürücünüzdeki birçok dosya, belge, video ve fotoğrafın anında kaybolduğunu görebilirsiniz. Boş USB sürücü hatası genellikle kullanıcı tarafından virüs gibi sorunlarla karşılaşılır. USB sürücülerinde oluşan boş görüntü hatasını gidermek için uygulayabileceğiniz birkaç yöntem vardır. USB bellek ile ilgili sorunu aşağıdaki yollarla çözebilirsiniz.usb boş görünme sorunu, usb bellek boş görünme sorunu, usb bellek neden boş görünür

Gizli USB dosyalarını göster

Bu yöntemle sorunu çözmek için gizli USB dosyalarını göstermeniz gerekir. Bunun için iki farklı yöntem kullanılabilir. Birinci yöntem: Bilgisayarınıza bir USB veya flash sürücü bağlayarak başlayın. Windows Gezgini> Araçlar> Klasör Seçenekleri’ni açın, ardından Görünüm sekmesine gidin. Gizli dosyaları göster’in yanındaki kutuyu işaretleyin. İkinci yöntem: Başlat> Çalıştır> cmd yazın ve Enter’a basın. USB çubuğundaki verileri görüntülemek için şu komutu girebilirsiniz: attrib -h -r -s / s / d k: \ *. * ve Enter’a basın. “K” harfini USB sürücünüzün harfiyle değiştirmeyi unutmayın.

Winrar ile USB bellek çubuğu sorunlarını giderme

USB bellekte görülen boş dosya sorununu ilk denediğiniz yöntemle çözemeyebilirsiniz. Bu noktada, farklı bir yönteme geçerek sorunun kaynağını daha da keşfedebilirsiniz. Bunun için USB sürücüsünü bilgisayarınıza bağlayarak işlemi başlatın. Takılan USB çubuğuna sağ tıklayın ve yeni bir Winrar arşivi oluşturun.

Ardından Winrar arşivine çift tıklayın ve boş olarak açmayı seçin. Görüntülenen arşivin üstündeki adres çubuğunun bölümüne gidin. Burada mavi bir okla işaretlenmiş “Bir seviye yukarı taşı” düğmesini göreceksiniz. Bu seviyeyi kontrol ederek hangi dosyaların arşiv dışında olduğunu görebilir ve sorunu giderebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*