Topuklu Ayakkabı Giyerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

topuklu ayakkabı, topuklu ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gerekenler

Kadınların olmazsa olmazı topuklu ayakkabılar, moda ve güzel giyinmenin baş tacıdır. Topuklu ayakkabılar sadece boyumuzu uzatmakla kalmayıp, vücudumuzun şekil şemalini, duruşunu bile değiştirmeye yarayan mucize ayakkabılardır.

Biz kadınlar olarak; topuklu ayakkabıları çok seviyoruz.

Ancak gel gelelim ki; topuklu ayakkabı seçmek, giymek ve onu yakıştırmak öyle kolay değildir.

Şimdi sizlerle topuklu ayakkabı seçerken nelere dikkat etmeli onları paylaşacağım.topuklu ayakkabı, topuklu ayakkabı giyerken dikkat edilmesi gerekenler

Topuklu Ayakkabı Seçerken Nelere Dikkat Edilmeli?

Topuklu ayakkabıya hepimiz alışkın olmayabiliriz, topuklu ayakkabının bize kattığı avantajlarının yanında; eğer alışkın değilsek birçok dezavantajıda olabilir.

Topuklu ayakkabı giymeye alışkın değilseniz, kesinlikle Dolgu Topuk Ayakkabılar ile bu işe başlamalasınız.

Birçoğunuzdan “topuklu ayakkabı ile yürüyemem ben” çığlıkları yükseldiğini duyar gibiyim Korkmayın, Dolgu Topuklar, siz “topuklu ayakkabı ile yürüyemem ben” diyenler için yaratılmış olsa gerek…

Ayrıca son zamanlarda oldukça moda olan bu Dolgu Topuk ayakkabılardan binlerce model ve tararımda ve renkte bulabilirsiniz.

Şimdi, dolgu topuklu ayakkabı ile yaşamayı başarabildiyseniz; sırada Kalın Topuklu ayakkabılar var. Dolgu Topuklu ayakkabılar ile topuklu ayakkabılar dünyasına ilk adımınızı attıktan sonra, kalın topuklu ayakkabılar ile topuklu ayakkabı deneyimizini geliştirmeye, topuklu ayakkabılarla yaşamaya alışmaya devam edebilirsiniz.

Ayrıca topuklu ayakkabılar dünyasına illa yüksek topuklu ayakkabılar ile başlamak zorunda değilsiniz, önce alçak topuklu ayakkabılar ile paşlayıp, alışkanlık kazandıkça topukları yükseltmeye devam edin.

Platform Topuklu Ayakkabılar: Topuklu ayakkabılara yavaş yavaş alıştınız mı? O zaman şimdi Platform topuklu ayakkabıları deneme zamanı… Platform: ayakkabının ön tarafında ki yüksekliğe denir, Platform ayakkabılarda ön tarafıda platform tarafından kaldırıldığı için sanki topuk kısalıyor gibi ayaklarınız oldukça rahat bir yürürüş deneyimi sağlayacaktır.

Bağcıklı Botlar: Bağcıklı botlar, bilekten bağcıklı olması nedeniyle, ayağın tamamiyle kavrayan bu yapısı sayesinde çok olacaklardır. Bu nedenle ilk başlarda tercih edilebilirler. Biletkten kemerli ayakkabılar’dada aynı rahatlığı bulabilirsiniz.

Çoraplar

Topuklu ayakkabı giyerken, ince yada kalın mutlaka bir çorap giyin. Çünkü çoraplar hem ayaklarınızı sürtünme gibi darbelerden koruyacak, hemde ayaklarınızın ayakkabı içersinde çok rahat etmesini sağlayacaktır.

Sivri Burun Ayakkabılar

Sivri burun ayakkabılar, aşırı yüksek topuklu ayakkabılardan bile daha tehlikeli olabilirler. Sivri burun ayakkabılar hem parmaklarınızı sıkıp hemde ayaklarınızı vurabilir, buda zaten zor olan Topuklu Ayakkabı giyme işini dahada zorlaştıracaktır. Bu nedenle elinizden geldiği kadar geniş burunlu ayakkabıları tercih etmelisiniz. Topuklu Ayakkabı giymek ve seçimi ile ilgili söyleyeceklerim bu kadar, sizlerinde yorum ve tiyolarını bekliyoruz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*