Tesettür Şifon Tunik Tasarımlar

tesettür şifon tunik, şifon tunik tasarımları,şifon tunik modelleri

Çoğumuzun yeni bir kıyafet tarzı olarak bildiği tunikleri aslında atalarımız çok uzun yıllar önce hem de çok daha yaygın olarak kullanmışlardır. Sinema dünyasında eski roma filmlerinden hatta eski Türk filmlerinde hatırlayacağınız üzere insanlar, özellikle askerler etek tarzı kıyafet giyerlerdi. Aslında dikkatli bakılırsa o giysi bir tür tuniktir ve eskiden çok giyilirdi. Özellikle Akdeniz çevresindeki ülkelerin insanları tuniği günlük kıyafet olarak giyerlerdi. Genelde iki parça kumaş dikilirken üstten ve yanlardan boşluklar bırakılırdı. Bel kısmında kemer kullanılırdı. Gençler ve işçiler tuniğin altına yalnızca pantolon giyerlerdi. Bunun dışında tunik genelde kıyafetlerin üstüne tercih edilmektedir.tesettür şifon tunik, şifon tunik tasarımları,şifon tunik modelleri

Türkler olarak Akdeniz yakınlarına geldiğimizde mensubu olduğumuz İslamiyet dininden dolayı bu giysiye bir türlü ısınamadık. Erkeklerimiz genellikle tuniğe benzeyen yelek cübbe gibi giysileri zaten kullanıyorlardı. Kadınlara gelince dini öğretilerde inanılan kapatılması gereken vücudun birçok yerlerini kapatan geniş çarşaf tarzı kıyafetler giyiliyordu. Cumhuriyet döneminde kılık kıyafetlerde yapılan modernleşme ile tunikler tercih edilmeye başlandı. Günümüzde ülkemizde kış aylarında daha az tercih edilen tunikler özellikle ilkbahar, yaz ve sonbahar aylarında kullanılır. Kollu veya kolsuz yüzlerce tunik modeli vardır.

Bu modellerden biri de şifon tunik modelidir. Şifon modellerde genellikle ipek veya ince elyaf kumaş kullanılır. Arkasını göstermesiyle bilinen şifon kumaşlar kadına daha fazla gizem katar. Tuniklerde genelde ana kumaşa destek olarak, yardımcı olarak kullanılır. Kısa veya uzun şifon tunik modelleri vardır. Kişiye biraz daha modern görünüm verir. Şifonun renginin diğer kıyafetlere uydurulmasıyla muhteşem kombinler oluşturulabilmektedir.

Günümüzde hepimiz güzel, fit bir vücut isteriz. Bunun için diyetler yaparak, çaba sarf etmekteyiz. Doğal olarak her zaman istediğimiz vücut ölçülerine sahip olmayız. Vücudumuzda istemediğimiz fazlalıklar oluşur ve bunları kapatmamız gerekir. Giyeceğimiz bir şifon tunik ile özellikle kalça ve basen bölgelerimizdeki fazlalıkları kapatırken daha gizemli ve çekici görünüme kavuşabiliriz. Şifon tunikleri günlük yaşamımızda kullanabileceğimiz gibi iş hayatımızda da kullanabiliriz. Kullanım kolaylığına rağmen kattığı güzel görünüm şifon tunikte oldukça etkilidir. Ortama uygun seçilecek bir modelle oluşturulacak iyi bir kombin her zaman sorunlarınızı çözecektir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*