Tesettür Elbisede Nelere Dikkat Edilmesi Gerekir

Tesettür giyim mağazalarında birçok farklı modelde, farklı markada satılan tesettür elbise modelleri . Bu kıyafetlerin hedef kitlesi aslında tesettürlü bayanlar olmasına rağmen son yıllarda tesettür giyim mağazalarının modern bir çizgiye ulaşmalarıyla beraber bu kıyafetler, birçok bayan tarafından tercih edilir hale gelmiştir.Tesettürlü elbise özellikle tesettürlü bayanlar için tasarlanmaktadır. Tesettürlü olmayan elbiselere baktığımızda ise onların herkese açık ve herkese uygun bir şekilde tasarlandığını görüyoruz. Aslında tesettür giyim mağazalarında satılan elbiselerle normal elbiseleri kıyasladığımızda aradaki temel farkın normal elbiselerin tesettürlü bayanlara çok fazla uygun olmamasıdır. Ama tam aksini düşündüğümüzde tesettür giyim mağazalarındaki elbiselerin her yaşa ve her bayana hitap edecek cinsten olduğunu görüyoruz.Tesettürlü elbiseler normal elbiselere göre daha dökümlüdür. Yani giyen bayanın rahatsız olmaması ve hatta rahatsız edici bakışlara maruz kalmaması için çok fazla vücudu saracak tasarımlar yapılmamaktadır.

Tesettür Elbisenin Normal Elbiseden Farkı Nedir ?

tesettür elbise, tesettür elbise modelleri

Bunun aksine normal elbiselerde yine dar kesimler ve vücudu saran kıyafetler mevcuttur, dolayısıyla bunlar da tesettürlü bir bayanın giyebileceği cinsten kıyafetler değildir.Tesettürlü elbiselerin normal elbiselerden bir başka farkı ise her bayanın üstünde görülebilecek, klasik modeller olmamasıdır. Yani normal bir elbise bir moda oldu mu o elbiseyi aynı gün içinde 10 kişinin üstünde görmek mümkündür. Ama tesettür giyim mağazalarında satılan elbiseler özel tasarımlar oldukları için çok fazla kişide bu modelleri görmek mümkün olmayacaktır.

tesettür elbise, tesettür elbise modelleri, tesettür giyim mağzaları

Normal elbiseler tesettürlü elbiselere nazaran daha kolay bulunmaktadır. Şimdilerde tesettür giyim mağazalarının sayısı bayağı artmış durumda ama yine normal elbiseleri adım başı her mağazadan kolayca temin etmek mümkün. Tesettür giyim mağazalarının yanı sıra bu kıyafetleri internet üzerinden satın almak da farklı bir alternatif olabilir. Tesettürlü elbise ile normal elbise arasında çok fazla bir fark yok aslında.

En önemli fark daha önce de belirtildiği üzere normal elbiselin tesettürlü bayanlara çok hitap etmemesi durumudur. Bunun yanı sıra tesettürlü bayanların kaliteli ve şık giyim konusunda güvenebilecekleri birçok marka bulunduğunu ve bu markaların da birçok tesettür giyim mağazasında tesettürlü bayanların beğenisine sunulduğunu belirtmekte fayda vardır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*