TESETTÜR ELBİSE ALIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?

tesettür elbise almak, tesettür elbise alırken dikkat edilecekler, tesettür elbisede neler önemli

Elbette her alışverişte olduğu gibi tesettür elbise alışverişinde de dikkat edilmesi gereken noktalar bulunmaktadır. Tesettür kıyafetler diğer kıyafetlerden daha farklı modeller sunabilmektedir. Ancak kendinize yakışan bir elbise modeli bulabilmeniz için öncelikle zevklerinize güvenmeniz gerekmektedir. Bayanların tercih edebileceği pek çok modeli olması elbette daha fazla kararsızlık yaşanmasına neden olmaktadır. Bunun yanı sıra beğenerek aldığınız bir elbisenin size yakışmadığını gördüğünüzde de doğal olarak giymek istemez dolabın bir köşesine atabilirsiniz. Bu nedenle de öncelikle zevklerinizi ve nasıl bir model aradığınıza karar vermeniz gerekir.tesettür elbise almak, tesettür elbise alırken dikkat edilecekler, tesettür elbisede neler önemli

Tesettür elbise modellerinde uzun ya da midi boylarda birçok elbise model tasarlanmaktadır. Elbise alımında dikkat edilmesi gereken ikinci nokta ise beden yapınız yani vücut tipinizdir. Vücut tipinize uygun bir model tercih etmeniz hem modeli daha çok sevmenize hem de daha sık kullanmanızı sağlar. Bazı modellerde geniş etekler kullanılırken bazılarında daha dar kesimli etekler kullanılabilmektedir. Bu nedenle nasıl bir model aradığınıza bu şekilde de karar verebilirsiniz. Eğer kilolu bir bayansanız elbette daha dar kesimli etekler sizi daha zayıf göstermek için ideal olacaktır. Bunun yanı sıra belden genişleyen elbise modellerini de kullanabileceksiniz. Eğer daha çok omuz genişliğiniz sizin için sorun oluyorsa üst kısmı dökümlü olan elbise modellerini kullanabilirsiniz.

Tesettür elbise modellerinde kullanılan modeller arasında dökümlü ya da dar kalıplı birçok model bulunabilmektedir. Eğer modaya uygun renkler ve kesimler kullanmak istiyorsanız yeni sezonun trendlerini kullanabilirsiniz. Yeşil, mavi, lacivert, hardal, vizon renkleri bu yıl en çok kullanılan renkler arasında yer alıyor. Bunun dışında kurdele desenli ya da baskı desenli elbise modelleri de kullanılabilecek modeller arasında yer almaktadır. Tasarlanan modellerde genellikle viskoz ya da polyester kumaşlar kullanılmaktadır. Bunun yanı sıra iki renk ya da iki parça görünümlü elbise modelleri de bu yıl en çok kullanılan tasarımlar arasında yer almaktadır. Yani kendinize elbise seçerken modayı takip etmeniz, vücut tipinizi iyi tanımanız ve zevklerinizi ön plana almanız gerekmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*