TESETTÜR BAŞÖRTÜSÜ BAĞLAMA ŞEKİLLERİ NELERDİR?

tesettürde başörtüsü bağlama, tesettürlü bayanlarda baş bağlama, tesettür kıyafetli bayanlar başını nasıl bağlamalı

Tesettür giyim tercihine sahip bayanların en büyük sıkıntılarından biri de başörtülerini nasıl balamaları gerektiği konusunda yanılgılara düşmeleri olduğunu görebilmekteyiz. Bu sebeple de bu bağlama şekillerinin nasıl olduğu konusunda bayanların sıkıntılarını giderebilmek için farklı tesettür başörtüsü modellerinin nasıl bağlanması gerektiği konusunda bilgiye ihtiyaç duyabilmeniz mümkün olmaktadır.tesettürde başörtüsü bağlama, tesettürlü bayanlarda baş bağlama, tesettür kıyafetli bayanlar başını nasıl bağlamalı

Tesettür giyim ürünleri içerisinde başörtülerinin çok çeşitli yapılara sahip olduğunu görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu tesettür başörtüsü modellerinin şal ve eşarp gibi farklı yapılara sahip olmaları nedeni ile her biri için farklı bağlama şekilleri olduğu da görülmektedir. Üstelik her bir model için kendi içinde de değişik bağama şekilleri olduğunu görebilmek mümkün olmaktadır. Bunların mümkün olduğunca gösterişsiz olmaları ve tüm bölgeyi kapatacak şekilde bağlanmaları önem taşımaktadır. Yani ister çenenizin altından toplu iğne ile bağlayın isterseniz de başınızın tepesinde bağlayın saçınız tamamen kapatıyor olması ve boynunuzun da mümkün olduğunca kapanmasını sağlaması önem taşımaktadır. Tesettür başörtüsü bağlanırken dikkat edilmesi gereken bir husus da ensenizin kapanmasını sağlamanız gerekmektedir. Bunun dışında başörtüsü bağlamanın genel yapısı itibari ile tesettürlü bayanlar için üç farklı şekilde gerçekleşebildiğini görebilmemiz mümkün olmaktadır. Bu üç farklı şekil arasında birinci şekil çene altından bağlanan, ikinci seçenek başınızın tepsine uçları gelebilecek şekilde bağlanan ve üçüncü seçenek de ensenin arka kısmında bağlanan şekil olarak karşımıza çıkmaktadır. Bunların bu şekilde farklılık göstermesi kullandığınız başörtüsünün ebatları ve kullanım şeklinden kaynaklanmaktadır. Mesela abiye giyim kıyafetlerinizle birlikte kullandığınız başörtü bağlama şekli ile günlük giyim ürünlerinde kullandığınız başörtülerin bağlanma şekli elbette farklılıklar göstermektedir. Bunun yanı sıra bu iki giyim şekli içinde görsel açıdan da farklılıklar bulunduğunu görmeniz mümkün olmaktadır.

Tesettür giyim ürünleri içerisinde her zaman rahatlıkla kullanabileceğiniz ve hiç zorlanmadan saniyeler içerisinde başınızı bağlamanızı sağlayan tesettür başörtüsü bağlama şekilleri bulunduğu gibi farklı yapılara sahip olduğundan dolayı uzun süre yapıp bozmak zorunda kaldığınız ve dakikalar boyunca doğru şekilde bağlamanızı sağlayacak olan bağlama şekilleri de bulunmaktadır. Bu durum bağlama şekliniz kadar kullandığınız başörtüsünden de kaynaklanmaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*