Suya Düşen Telefonu Kurtarmanın Yolları

suya düşen telefonu kurtarma yöntemleri, suya düşen telefon nasıl kurtarılır, suya düşen telefonu kurtarma

Son zamanlarda  piyasa çıkan su geçirmez telefonlar olsa da ne yazık ki herkesin telefonu  bu özellikleri taşımıyor. Özellikle telefon biraz ısınınca gidip suyun altında yıkanan telefonu görünce fazla şaşırmayın. Çünkü yeni tip telefonlar bu özellikleri taşıyor attık. Fiyatları biraz pahalı olan bu telefonlar ile korkusuzca denize girebilecek hatta ısınınca soğuması için yıkayabileceksiniz. Ne yazık ki herkesin bütçe durumu aynı değil ve o telefonları alamayan çoğu kişi var.   Suya karşı dirençsiz telefon kullananlar için ise bilenen ve uygulanan  birçok yöntemler vardır. Bunları bildikten sonra  suya düşen telefonun kolayca tamirini yapabileceksiniz. suya düşen telefonu kurtarma yöntemleri, suya düşen telefon nasıl kurtarılır, suya düşen telefonu kurtarma Öncelikli olarak yapmanız gereken şey sakin olmaktır. Eğer stres yaparsanız telefonu kullanılmaz hale getirebilirsiniz.  Daha sonra uygulayacağınız yöntemler sayesinde telefonunuzu kurtaracaksınız. Eğer kurtaramazsanız dahi üzülmeyin kartınız kurtulmuş olacaktır.suya düşen telefon,Suya Giren telefon ,Telefon kurtarma1Suya düşen telefonlar maalesef garanti kapsama alını dışında. Uygulayacağınız ufak ama etkili yöntemler ile telefonunuzu kurtarabilirsiniz. Telefoncuya gidip suya düşmedi sadece bozuldu demeyin sakın. Üretici firmaları telefonların içine yerleştirdikleri etiketlere bakarak düşüp düşmediğini kolayca anlayabiliyorlar. O etiketlerin  suyla temas ettikleri gibi renk değiştirme özellikleri vardır. Bunu bilen telefoncu telefonunuz garanti dışında tamir edecektir. Suya giren telefonların yapılması maalesef biraz zaman alıyor. Bazen telefon hiç yapılmıyor ve kullanılmaz hale gelebiliyor. Sizlerde aşağıdaki ilginç ama etkili yöntemleri uygulayarak telefonunuzu kurtarabilirsiniz.

Telefon suya düşer düşmez, sudan çıkarıp içindeki harici kartı da dahil olmak üzere her şeyini kenara ayırın.

Telefonunuz denize düşerse eğer onu oradan çıkarın ve tuzsuz tatlı bir suya bırakın bir müddet bekledikten sonra çıkarın. Bunu yapmadaki amaç elektronik devrelerin tuzlu suda zarar görmesini engellemektir.

Sim kart ve bataryayı çıkarın ve kuru bez yardımıyla telefonu kurulayın.

Ardından elektrik süpürgesi ile içini çekin ve iyice nemin gitmesini sağlayın.

Nem kaldıysa pirin dolu bir şişenin içine bırakın ve kapağını kapatın. Pirinç içinde kalan nemi emecektir.

Eğer telefonunuz tuvalete düşerse, hırdavatçılarda bulunan denature alkolü alarak bununla temizlemesini yapın. Ancak bu şekilde telefonu kurtarabilirsiniz.

Asla ve asla güneş ışığı altında tutup kurutmayın.

Saç kurutma makinesini kullanarak içindeki elektronik devreleri yakmayın.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*