Şeffaf Plastik ve Seramik Diş Telleri

şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, şeffaf diş teli çeşitleri

Diş teli dediğimizde aklımıza pek çok farklı model gelebilmesi mümkündür aslında. Her ne kadar geçtiğimiz yıllarda tek tip modeller olsa da, artık günümüz gelişmeleri ile birbirinden farklı modele rastlamak mümkün hale gelmektedir. Eğer ki diş tellerinin görünüm açısından sizlere dez avantaj oluşturacağını düşünüyorsanız, şeffaf diş teli tercih ederek, hem diş tedavinizi gerçekleştirebilir hem de daha az dikkat çekmesinin avantajlarından yararlanabilirsiniz. Sizlere günümüzde sunulan şeffaf modellerde birkaç çeşide rastlamak mümkün olurken, genel olarak en ucuz olanları elbette ki yine şeffaf plastik. Fakat plastik braketler maalesef istenilen tam sonuca ulaşmak konusunda sorunlar yaşatıyor. Yine bunun yanı sıra kullanımına dikkat edilmesi gereken seramik ve safir braketler, plastik modellere göre daha iyi bir tedavi süreci sunmaktadır.şeffaf diş teli, diş teli nasıl takılır, diş teli takma, şeffaf diş teli çeşitleri

Safir ve seramik braket

Sert bir yapıya sahip olmalarından dolayı kolay kırılabilirlik göstermektedirler. Bundan dolayı daha çok ileri yaşlar için tercih edilir. Çocuklarınız için kullanımı dikkatli olmasından kaynaklı olarak tavsiyeler arasında yer almıyor. Ağız hijyeni iyi olmayan kişiler için maalesef safir ve seramik braketler tercih edilmemelidir. Temizlemeden kaynaklı olarak tartarlar ve diğer olumsuz yönler braketleri etkileyebileceğinden dolayı tedavi sürecini uzatmaktadır. Eğer ki ağız sağlığınız iyi değil ise diğer çeşitlerden tercih etmeniz öneriler arasında yer alıyor. Zaten doktorunuz bu konuda sizlere profesyonel olarak bir bilgi sunarken, şeffaf diş teli seçimlerinizde de yardımcı olabilecektir.

Şeffaf plak nedir?

İlk paragrafımızda, şeffaf diş teli olarak adlandırılan plaktan bahsetmiştik. Peki, bu plaklar nasıl kullanılır ve avantajları nelerdir? Aslında takma diş kaplaması olarak tanımlanması mümkündür. Dişlerin üzerine bir kalıp halinde takılıp çıkartılır. Her iki hafta da genel olarak plak modelinin değiştirilmesi gerekse de, yukarıda da bahsettiğimiz gibi bu süreç 1-3 hafta arasında değişiklik göstermektedir. Genel olarak kullanıcıların sorduğu sorular arasında, tedavi süreci nedir yer alsa da, bu konuda en doğru bilgi muayene kapsamında doktor dahilinde sizlere sunulacaktır. Dişlerde yer alan bozukluklara göre tedavi sürecinde değişimler oluşmaktadır. Tüm diğer detaylar ve fiyat bilgisi için müşteri hizmetleri ile iletişime geçerek, doktorunuzdan detaylı bilgiler alabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*