Şeffaf diş telinin diğerlerinden avantajı nedir?

şeffaf diş telim kullanımı, şeffaf diş teli iyi yönleri, şeffaf diş teli nedir

Diş telleri kendi aralarında farklı modellere ayrılır. Metal diş telleri ve şeffaf diş teli en çok tercih edilen modellerin başında yer alıyor. Şeffaf diş tellerine bir diğer şekliyle görünmez diş teli diyebiliriz. Bu modelin en belirgin özelliği diş üstünde estetik bir görünüm sağlamasıdır. Şeffaf yapısı ile çok fazla belli olmaz. Belki yalnızca braketlerin arasından geçirilen teller görünebilir. Şeffaf porselen diş telleri özellikle genç ve orta yaşlılarda sıkça kullanılan bir uygulamadır. Bu uygulama çocuklar için de geçerlidir. Salam ve estetik bir yapıya sahiptir.şeffaf diş telim kullanımı, şeffaf diş teli iyi yönleri, şeffaf diş teli nedir

Şeffaf diş teli hijyenik bir özelliğe sahiptir. Bu ürünlerde bakteri veya iltihaplanma oluşması mümkün değildir. Ayrıca metal diş tellerine nazaran alerjik ve hassas yapıya sahip olanlar için en doğru yöntemdir. Şeffaf diş teli farklı model seçenekleri ile uygulanmaktadır. Telli olan model olduğu gibi telsiz ve istenildiği zaman takılıp çıkarılan modelleri de vardır. Bu konuda son karar hastaya aittir. Metal diş tellerine göre biraz daha hassas bir yapıya sahiptir. Ancak dışardan sert bir darbe almadığı sürece uzun yıllar hiçbir şey olmadan kullanılabilir. Hiçbir yan etkisi yoktur ve aynı diğerlerinde olduğu gibi dişinizdeki eğrilik ve yapısal bozuklukları tedavi etmek için uygulanır.

Şeffaf diş teli diğer tedavi olanakları gibi son derece uygun fiyatlarla uygulanmaktadır. Ayrıca bu diğer diş hastalıklarında ve diş tedavilerinde olduğu gibi her gün hekime gidip para harcamanızı gerektiren bir tedavi değildir. Bir kere takılan diş telini zaman aralıklarında gitmeniz gereken muayenelerle tedavi süresince kullanabilirsiniz. Şeffaf porselen diş telleri diğerlerinden biraz daha lüks ve modern bir tasarımdır. Bu yüzden aralarında biraz fiyat farkı da vardır. Diş eğrilikleri, diş ve çenedeki yapısal bozukluklar ve diş çarpıkları için en doğru ve tek tedavi yöntemi diş teli tedavisidir. Biraz zaman alsa da hem kolay hem ucuz hem de güvenilir bir tedavidir. Ancak bu süreç hastanın diş yapısındaki sorunun derecesine göre değişir. Tedavi altı ayda sürebilir beş yılda sürebilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*