Salon Tipi Klimalar

salon tipi klima nedir, salon tipi klima modelleri, salon için klima modelleri

İnsan giriş – çıkışının ve hareketlerinin fazla olduğu geniş mekanlarda için ideal olan salon tipi klimalar, özellikle mağaza, toplantı salonu, banka şubeleri gibi mekanlarda daha fazla tercih edilmektedir.salon tipi klima nedir, salon tipi klima modelleri, salon için klima modelleri

Salon tipi klimaları diğer klimalardan farklı kılan özelliği ise, yüksek hızlı ve güçlü fan sistemleri ile kullanılacak mekanlarda homojen havanın etkili bir şekilde dağılımını gerçekleştirmesidir. Fakat, salon tipi klimalar her istenilen yerde kullanılamamaktadır. Çünkü, salon tipi klimalar, belli bir yer kapladığından dolayı, genellikle kullanımı 40 metrekare ve üzeri geniş hacimli alanlarda tercih edilmesidir.

Salon tipi klimaların fiyatları markasına, kullanım amacına, ürünün özelliklerine, kalitesine, gücüne ve bunun gibi daha bir çok etkene göre 2000 ile 1000 TL arasında değişiklik gösterebilmektedir. Günümüzde genellikle Mitsubishi, General, Sigma gibi markalar daha uygun fiyatlı çözümler üretmektedir. Bu fiyattaki klimanın tercih edilme sebepler ise, asma tavanı olmayan alanlar için ideal çözümü sunması, yüksek tavanlı odalarda daha verimli olması, sessiz çalışma özelliği, gücü sayesinde hava sıcaklığı dağılımının daha etkili olması şeklinde sıralanabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*