Saçın Hızlı Uzaması İçin Yöntemler

saçı hızlı uzatma, hızlı saç uzatma yöntemleri, saç nasıl hızlı uzar

Doğru ve Dengeli Beslenilmesi: Saçların hızlı uzaması ve sağlığımız içeriden dışarıya doğru gelişen bir süreci ifade eder. Yani vücudumuz, organlarımız iyi çalışmazsa saçlarımızda hızlı uzamaz ve sağlıklı görünüme kavuşamaz. Bu sebepten yeteri kadar protein almak beslenirken dikkat etmeniz gereken ilk noktadır. Özellikle; demir, omega 3 yağ asitleri, A ile C vitamini gibi saç uzamasını destekleyen vitaminleri her gün yeterli oranda almanız gerekir. Bu vitamin ve minerallerin bol bol yeşil yapraklı sebzeler (açık veya koyu yeşil), yağlı balıklar (ton balığı somon gibi soğuk deniz balıkları) ile C vitamini içeren meyveleri tüketmeniz yeterli olur.saçı hızlı uzatma, hızlı saç uzatma yöntemleri, saç nasıl hızlı uzar

Düzenli Bakım: Yalnızca saçın hızlı uzaması için değil var olan modelin daha iyi görünmesi içinde düzenli olarak saç bakımı yapılması, saçın tipine uygun doğru ürünleri kullanmak önemli bir konudur. Saç derisini temiz tutulması, saç köklerinin bulunduğu gözeneklerin hava alması, kepek, saçın yumuşaklığı için doğal yağ üretiminin devamı, egzama mantar gibi saç derisinde oluşabilecek cilt hastalıklarından korunmak için gereklidir. Tabi bunu yaparken ağır kimyasallar içeren şampuanları her gün kullanılması saç derisini kurutabilir ve saçları kırılgan hale getirebilirsiniz. Bu nedenle ya şampuanı gün aşırı kullanın ya da sulandırmalısınız. Saçlarınızı şekillendirmek için kullandığınız aşağı yukarı her ürün saçlarınıza zarar veriyor. Bu yüzden bu gibi ürünleri en az seviyede kullanmanızı sağlayacak iyi bir model seçmeniz gerekir. Sprey, jöle, köpük, saç maşası gibi cihazları ve şekillendirici ürünleri olabildiğince az kullanmalısınız.

Tarak ile Fırça: Belki fırçayla saçlarınızı şekillendirmek daha kolay ama fırça özellikle nemli saçları çok fazla yıpratır ve saçlarda olan kırıkları arttırmaktadır. Sürekli kırılan uçları aldırmak zorunda kalacağınız için saçlarınızın uzaması istediğinizden daha uzun zaman alabiliyor. Bu yüzden saçlarınızı nemliyken fırçalamak yerine geniş ağızlı bir tarak kullanmalısınız. Saç kuruma makinesi yerine havluyla kurutunuz. Sıkı lastik ve taç gibi aksesuarlar kullanmamaya çalışınız. Bu öneriler sonucunda sizlerde bakımlı, kolay şekil alan ve kısa sürede uzayan saçlara ulaşabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*