Saç Rengim Ne Olmalı?

Bütün bayanlar saçları ile uğraşmaktan zevk alırlar. Modelden modele sokarlar, uzunluklarını değiştirirler, renklerini değiştirirler. Ama içlerinde en göze çarpacak ola renk seçimini son derece tutarlı yapmak zorundadırlar. Doğuştan aldığınız saç renginizi aslında sizin olması gereken renginizdir. Ancak bunun tam tersini yaptığınızda oldukça farklı bir kişilik ortaya çıkmaktadır. Mesela koyu renkte saçınız varsa bunu direk olarak sarıya boyatmamalısınız. Ya da açık renkli saçınız varsa direk koyu renge boyatmamalısınız. Öncelikle renklerde dalgalanmayı önlemek için hangi renk olursa olsun bir ton koyusu ya da açığı ile işe başlamalısınız. Giderek alıştırdığınız saçınızın rengine kendinizde konsantre olduğunuzda istediğiniz rengi en sonunda yakalamış olursunuz.saç rengi, renk seçimi, saç rengi seçimi

Boyalı Saçlar İçin Bakım Önerileri

Saçınızı boyattıktan sonra bir süre tam rengini alana kadar renk dökülmeleri olacaktır. Eğer saçınız bu rengi kabul ederse birkaç gün içinde bu dökülmeler duracaktır. Asıl iş bundan sonraki evrelerdedir. Boyalı saçlar için özel kullanıma uygun şampuanlar kullanmalı ve bakım kremleri mutlaka kullanmalısınız. Saç diplerinden gelen farklı renkleri anında yok etmelisiniz yoksa boyatmanın bir anlamı olmayacaktır. Boyadan sıkılabilecek saçlarınız için sürekli boyatmak yerine arada nefes alabileceği boyama aralıkları bulundurmalısınız. Sürekli renk değiştirerek saçınızı mahvetmemelisiniz.

Boyama İşlemi Nasıl Yapılmaktadır

Saçlarınız belirli zaman aralıklarında özellikle dip boyası denilen boya zamanınız geldiğinde tekrarlanmalıdır. Aynı renginde tekrar boyatabileceğiniz saçlarınız isterseniz uçlarında açık renk tonları ile değiştirme şansıda sunabilir. Boyama işlemi sırasında sıcaklık sağlamak amacı ile sarılan jelatinler boyanın adım adım saça yedirilmesinden sonra yapılır. En içlerine kadar girmesi gereken boya renginde eğer saçınıza yakın bir renkse sadece üstteki saçlar boyanarak da tamamlanabilir. Ancak farklı zıt renkleri birbirine örtüştürmeye çalışıyorsanız bu sorunlu bir boyama olacaktır. Saç renginizde oluşabilecek alacalanmanın kaçınılmaz olduğu bu boyama çeşidi oldukça risklidir. Ayrıca istenilen tonları bulabilmek için saçınızda oldukça farklı renk tonları da belirebilir. Riskli renkleri seçmek kaydı ile saçınızda değişiklik yapmalısınız. Yoksa uzun sürebilecek bu görüntüden kurtulmanız biraz zor olacaktır. Boyanın direnci bitene kadar bu şekilde gezmek zorunda kalabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*