Pulse Dye ve Prp Tedavisi İle Çatlaklara Elveda

Pulse Dye Lazerle Çatlak Tedavisi Yaz aylarının gelmesiyle birlikte cilt çatlakları da gün yüzüne çıkmıştır. Bu çatlaklar daha çok; hızlı kilo alıp verme, gebelik gibi nedenlerden dolayı oluşmaktadır. Bunun yanında uzun süreli ilaç kullananlarda, hormon tedavisi görenlerde de bu çatlaklara rastlamak mümkündür.
Cilt çatlakları, dermis denilen derinin orta tabakasının yırtılması ile oluşmaktadır. Kadınlarda görülme sıklığı erkeklere oranla daha yüksektir. İstatistiklere göre her üç kadından birinde bu yırtıklara rastlamak mümkündür. Çatlaklar daha çok yağ miktarının fazla olduğu karın, kalça gibi bölgelerde görülmektedir. Hayati risk oluşturmayan bu çatlaklar görselliği olumsuz yönde etkilemektedir.
Lazer tedavisi bu tür çatlakları iyileştirmek için önemli bir yöntemdir. Dokulara zarar vermeyen bir tedavi şeklidir. Derinin damarsal yapısını tedavi etmek için son 20 yılda ortaya çıkan bir teknolojidir. Acısız, kolay ve etkili oluşu çok fazla tercih edilmesini sağlamaktadır.
Lazer tedavi çeşitlerinden biri de pulse dye lazerlerle çatlak tedavisidir. Bu lazerler boya lazerleri diye de adlandırılmaktadır. Yeni oluşmuş çatlaklara uygulandığında başarı oranı oldukça yüksektir. Bu yöntem hafif bir sınırlı uyuşturma ile yapılır. Oldukça kolay ve etkilidir. Damarlar üzerinde etki ederek kızarıklığı en aza indirmeyi amaçlar.
Sonuç olarak ne pulse dye lazerle çatlak tedavisi ne de başka tedavi yöntemleri bozulan cildi hiçbir zaman eski haline getirememektedir. Bu nedenle çatlakların oluşmaması için önceden önlemlerin alınması gerekir.

Prp İle Çatlak TedavisiPrp yöntemi çatlak tedavisinde en etkili sonuçlara ulaştıran yöntemlerden biridir. Kalıcı sonuçlar çatlak tedavisinde her zaman yakalanamıyor. Ancak prp ile çatlak tedavisi sonucunda elde edilen sonuçlar kalıcı olabilmekte. Prp yöntemi sadece çatlak tedavisinde değil plastik cerrahi dahilinde başka uygulamalarda da kullanılan bir yöntem.
Prp ile çatlak tedavisini çatlak tedavisinde kullanılan diğer yöntemlerden ayıran bir özelliği kullanılan ilacın niteliği. Prp tedavisinde kullanılan ilaç hastanın kendi kanından alınarak hazırlanıyor. Kan ayrıştırılarak tedavide kullanılacak kısmı belli işlemlerden geçiriliyor ve sorunlu bölgeye enjekte ediliyor. Halk arasında kök hücre tedavisi olarak da tanımlandığını söyleyebiliriz.
Vücutta özellikle bacak ve göbek bölgelerinde hamilelik sürecinde, ergenlik döneminde hızlı kilo alıp verilmesi ile cildin yeterli esnekliği gösterememesi sonucu oluşan çatlaklar prp yöntemi ile sorun olmaktan çıkıyor. Prp ile çatlak tedavisi yaşlılık belirtileri olarak ortaya çıkan kırışıklık görünümündeki minik çatlaklar konusunda da etkili oluyor. Kişi kendi kanı ile estetik açıdan kesin çözümlere ulaştırılıyor.
Tedaviye başlanmasından kısa bir süre sonra prp etkilerini göstermeye başlayacaktır. İlerleyen seanslarla birlikte daha net sonuçlar elde edilebilir. Prp ile çatlak tedavisi diğer çatlak tedavileri kadar sık uygulanmaz. Daha geniş aralıklarla birkaç seansta tedavi sonlandırılır. Dünyada çok yeni geliştirilmiş olan bu teknoloji hızla yayılırken ülkemizde de fazlasıyla yeni olmasına rağmen bu konuda başarılı sonuçlara ulaşan uzmanlar ve klinikler bulunmakta.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*