Office Lens Cep Telefonu Uygulaması

Office lens nedir, Office lens kullanımı, Office lens programı ne işe yarıyor

Cep telefonları hayatımıza girdikleri ilk günden beri hayatımızı kolaylaştırmaya devam ediyor. Son yıllarda hızlı bir şekilde kullanımı artan akıllı telefonlar sayesinde de iyice hayatımız kolay bir hal almaya başladı. Cep telefonlarımız üzerinden binlerce farklı şeyi halledebiliyor, oyun oynayabiliyor vb. birçok şeyi yapabiliyoruz. Durum böyle olunca iş hayatı da teknolojinin gelişiminden kendi payına düşeni almaya başladı. İş hayatında kullanılmak üzere birçok farklı cep telefonu uygulaması üretildi. Bugün size bahsedeceğimiz Office lens uygulaması da bu uygulamalardan bir tanesi. Aslına bakacak olursanız Office lens uygulaması hem öğrenciler, hem eğitimciler, hem de iş hayatına adım atmış kişiler için kullanışlı bir uygulamadır. Peki; nedir bu Office lens uygulaması.Office lens nedir, Office lens kullanımı, Office lens programı ne işe yarıyor

Office lens uygulaması cep telefonu için bir tarayıcı diyebiliriz. Hemen ön yargı ile zaten cep telefonu kamerasıyla fotoğraf çekerim belgelerimi taramış olurum diyebilirsiniz ancak böyle demeyin. Çünkü Office lens programı taradığı yani footğrafını çektiği belgeyi word’e yazı formatında aktarmaktadır. Worde aktarılan belgenizi istediğiniz gibi düzenleyebilirsiniz. Dilerseniz ödev hazırlarken, dilerseniz dijital ortama aktarılması gereken belgeleriniz varken bu uygulamayı cep telefonunuza ücretsiz bir şekilde indirebilir ve kullanabilirsiniz.

Office lens programının kullanımının nasıl olduğuna dair de sizlere birkaç bilgi verelim. Programı Android veya İOS telefonunuza ilgili marketlerden indirin ve kurulumunu yapın. Kurulumu yaptıktan sonra uygulamayı açın ve taramak istediğiniz belgenin üzerine telefonunuzu tutun. Ekranda beliren kılavuz çizgilerinin içinde kalacak şekilde belgenizin fotoğrafını çekin. Fotoğrafını çektiğiniz belgeyi kaydetmek içni “kaydet” tuşuna basın ve belgenin google drive hesabınıza yüklenmesi için sisteme üye olun veya üyeliğiniz varsa oturum açın. Oturum açtıktan sonra kaydetmek istediğiniz belgenin hangi formatta kaydedilmesini istediğinizi işaretleyin. İşte hepsi bu kadar. Artık belgelerinizi saniyeler içinde doc formatına çevirebilecek ve word vb. programlar ile açıp düzenleyebileceksiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*