Moto Kurye Nasıl Olunur?

motorlu kurye olma, nasıl motorlu kurye olunur, kimler motorlu kuryelik yapabilir

Kurye, özellikle acil olan gönderilerin şehir içinde teslim edilmesini sağlayan bir sektördür. Günümüzde iş yaşamının koşullarının artması ve zamanın çok değerli bir olgu haline gelmesi ile aşırı trafik sorunu yaşanan bölgelerde, kişilerin zaman kaybının olmaması için sık sık kullanılır bir hal almıştır. Kurye işlerinin artması ile birlikte, dağıtımda görev alabilecek yeni kişilere ihtiyaç olmuştur. Bu durumda da iş sorunlarının sık yaşandığı son yıllarda, moto kuryenin nasıl olunacağına dair sorular çoğalmıştır.motorlu kurye olma, nasıl motorlu kurye olunur, kimler motorlu kuryelik yapabilir

Moto Kurye Nasıl Olmalıdır?

  • Herkes moto kurye olmamalıdır. Kurye olabilmek için bir takım özel şartlar aranmaktadır. Bu şartların başında normal olarak, kurye olmak isteyen kişilere A2 ehliyeti yani motor kullanma ehliyetinin olup olmadığı sorulur. 18 yaşını geçmiş ve yeteri kadar iyi motor kullanan kişiler başvuru yaparak, başarılı olmaları koşulu ile çok rahat bir şekilde motor ehliyetlerini alabilirler.
  • Kurye olabilmek için, fiziksel olarak bir engel olmamalıdır. Motor kullanabilmek için, el ve ayak gibi organların eksiksiz olarak görevlerini yerine getirebiliyor olmaları gereklidir. Aksi taktirde motor kullanımı mümkün değildir. Moto kurye olabilmek içinde bu gibi engellerin olmaması gerekir.
  • Gözleri sağlıklı olan ya da çok az bir şekilde bozukluğu olan kişiler kurye olabilmektedir. Aynı şekilde, kulakları sağlıklı olan ya da çok az bir şekilde işitme engeli olan kişiler kurye olabilirler.

Moto Kurye Nasıl Olunur?

Moto kurye olabilmek için, bir bölgenin caddelerini ve sokaklarını çok iyi bir şekilde bilmek gereklidir. Moto kuryeler genellikle çok acil olan gönderiler için kullanıldığından bu durumda, sokak ve cadde aramak çok vakit kaybettireceğinden kuryelerin o bölge içindeki her yeri çok iyi bilmeleri gereklidir.

Kurye olabilecek bir motorunuz var ise, kurye işi bulmanız biraz daha kolay olabilir. Bazı kurye firmaları moto kurye için, motorları kendi bünyelerinde bulundururken bazı firmalarda kuryelik yapacak olan kişinin motorunu kullanmalarını isteyebilirler. Bu yüzden motoru olan kişiler daha kolay iş bulabilmektedirler. Motoru olmayan kişiler ise, motoru firmaların verdiği iş ilanlarına bakarak iş bulabilirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*