Mac Mi PC mi Kullanmalısınız?

Mac mi pc mi, Mac cihazların avantajları neler, PC cihazların avantajları neler

Bilgisayar satın almayı düşünenlerin akıllarındaki en büyük soru Mac mi yoksa PC mi satın almalarıdır. Asına bakarsanız Mac cihazların da PC cihazların da kendilerine göre iyi ve kötü yanları bulunmaktadır. Bu yazımızda sizlere hangi ürünleri tercih etmeniz konusunda yardımcı olmaya çalışacağız. Alt başlıklar halinde Mac ve PC arasındaki bazı farklardan, bu ürünlerin birbirine göre avantaj ve dezavantajlarından bahsedeceğiz. Buyurun incelemeye geçelim.Mac mi pc mi, Mac cihazların avantajları neler, PC cihazların avantajları neler

Mac Cihazların Avantajları

Mac ürünleri PC ürünlerine göre çok daha güçlü ve kabiliyetlidir. İş odaklı olarak kullanmak üzere bilgisayar satın alacaksanız ve belli başlı yazılımları kullanarak işinizi icra edecekseniz Mac sizin için hayat kurtarıcı olacaktır. PC cihazlara göre çok daha az yazılımsal sorun çıkartan Mac ürünleri iş hayatı için iyi bir seçimdir. Bilgisayarınızdaki verilerin hiç ummadığınız bir anda ortadan kaybolmasını istemiyorsanız PC yerine MAC satın alabilirsiniz.

Mac Cihazların Dezavantajları

Standart bir kullanıcı ya da oyun oynamayı seven bir kulanı iseniz Mac almaktan uzak durun. Çünkü oyunların ne yazık ki hepsi Windows yani PC tabanlı olarak üretilmesine rağmen Mac için yazılmazlar. Son yıllarda oyun endüstrisi her ne kadar Mac için de oyun çıkarsa da PC için daha fazla oyun bulmak mümkündür. Kırık diye tabir edilen normalde ücretli satılan ancak bazı kodlama bilen kişiler tarafından ücretsiz hale getirilen oyun ve yazılımları kullanmak istiyorsanız da yine Mac değil de PC iyi bir alternatiftir. Çünkü Mac cihazlar için kırık program bulmak biraz zordur.

PC Cihazların Avantajları

Pc için üretilmiş binlerce oyun ve yazılım bulmanız mümkündür. Ücretli olsalar dahi yazılımların crack yapılmış yani ücretsiz hale getirilmiş hallerini bulup bilgisayarınızda kullanabilirsiniz. Oyun oynamaktan haz duyan biriyseniz de yine PC mantıklı bir seçim olacaktır. Çünkü oyun endüstrisi çıkarttığı oyunları mutlaka PC tabanlı çıkartmaktadır. Bunun temel sebebi de elbette Mac yerine PC ürünlerinin daha yaygın olarak kullanılıyor olmasıdır.

PC Cihazların Dezavantajları

Pc cihazların en kötü yanı virüs vb. gibi durumlardan çok çabuk etkileniyor olmasıdır. Bu cihazların işletim sistemi için yazılmış olan virüsler birçok veriye zarar verebilmekte ve bunun sonucunda veri kayıpları meydana gelebilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*