Krem Kullandıktan Sonra Günlük hayatta İşler Aksar Mı?

krem kullanmanın faydaları, günlük hayata kremin etkileri, krem kullanımının faydaları

Nem, su ile genel olarak yağ içeriğine sahip olan el kremi çeşitleri günde iki defa uygulandığında ellerde fark edilir bir yumuşama bakım göze çarpacaktır. Bazı kremler içeriğine ve kalitesine göre eler tarafından çok hızlı emilir ve günlük hayatta rahatsız edici bir durum yaratmaz. Bazıları ise ciltte çok geç emilerek bir türlü ellerdeki yağlılık hissi geçmez. Bu yüzen her zaman kaliteli ve içeriğinde yağ oranının az olduğu kremleri seçmek gerekir. Kremi sürerken masaj yapmak kremin cilde yedirilmesinde büyük etkiye sahiptir. Özellikle kış aylarında dışarıya çıkarken kremin daha etkili olması için ellere eldiven giyilebilir.krem kullanmanın faydaları, günlük hayata kremin etkileri, krem kullanımının faydaları

Krem Kullanmadan Önce Elleri İyice Temizlemek Gerekir

Cilt bakımında ve vücut bakımında değişmeye ve olmazsa olmaz diyebileceğimiz kadar önemli hususlar vardır. Bunların başında hijyen ve temizlik gelir. Temiz olmayan bir cilt üzerine yapılan tüm bakımlar hükümsüz ve etkisizdir diyebiliriz. Hatta bu durum el sağlığı ve cilt sağlığı için oldukça tehlikelidir. Eller yemeklere, yüze, dudaklara, çocuklara ve hayatımızda her şeye direkt temas ettiğimiz organlardır. Bu yüzen ellerin sürekli sabunla ve bol su ile sık sık yıkanması gerekir. El kremi kullanmadan önce elleri yıkayıp iyice kuruladıktan sonra mikroplardan arınmış bir şekilde bakım yapmak gerekir.

Doğal ve Bitkisel El bakım Yöntemleri

Güzellik ve bakım tek bir noktada ele alınmamalı ve bütünsel olarak ele alınmalıdır. Güzel ve pamuk gibi ellere sahip olmak da bizim elimizde. İllaki pahalı ürünler kullanmaya gerek yok. İçeriği kaliteli ve doğal olan tüm el kremi çeşitlerini kullanabiliriz. Evde kendi yaptığımız bitkisel ve doğal kürlerle maske yaparak da bu tedaviyi daha etkili hale getirebiliriz. Evde kullandığımız kimyasal içerikli temizlik malzemelerinin de ellerimize verdiği zararı göz ardı etmemeliyiz. Temizlikte eldiven kullanarak karşılaşacağımız sorunları da azaltabiliriz. Bunun dışında ise daha doğa ve bitkisel temizlik malzemelerini kullanılması el sağlığımızı korumak için yapılması gereken unsurların başında yer alıyor. Ellerimizi korumak ve bakım yapmak güzelliğimiz için atanmaması gereken bir unsurdur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*