Kırışıklık Kreminin Önemi Nedir?

kırışıklık kremi önemi, kırışık giderici kremler, yüz kırışığı kremleri

Cilt bakımının olmazsa olmazlarından birisi de kırışıklık kremi diğer adıyla anti aging. Herkes yaşlanmaktan ve yaşlı görünmekten korkar.Yaşlılığın ilk göze çarpan belirtisi ise  kırışıklardır.Doğal  ve sağlıklı besinler yiyip,sağlıklı yaşamak genellikle kırışıkların üremesini ve kırışık çizgilerinin derinleşmesini engelleyemez.Bakımlı olmak ve güzel görünmek isteyenlerin geç fark ettiği kırışıklık kremi önemi son derece ciddi bir konudur.Kusursuz cilde ulaşmak için cilt hücrelerinin sürekli beslenmesi gerekmektedir.Ortalama 2 ay düzenli olarak bakım yapılırsa kırışıklık kremleri olumlu neticeler vermektedir.kırışıklık kremi önemi, kırışık giderici kremler, yüz kırışığı kremleri

Elastin, ciltte kalkan görevinin yanı sıra, lifler arası dolgu bağ görevini de üstelenen biyolojik bir bileşendir.Elastin zarar gördüğünde cilt dokusu zayıflar ve kırışıklıklar oluşur. Burada yanlış bilinen durum şudur; Krem kullanımına ne kadar geç başlanılırsa o kadar etkili değil,bilakis ne kadar erken başlanırsa o kadar etkili ve zararsız olacaktır.Erken kullanılan bakım ürünleri kırışıklık daha gözle görünür duruma gelmeden çizgilerin oluşumunu engeller.20 yaşlardan sonra göz,yanak ve alın bölgelerinde ne kadar az da olsa yaşlılık çizgileri görünür duruma gelmeye başlar.Erken başlanan bakım aynı zamanda cildinizin pürüzsüz bir yapıya bürünmesini kolaylaştıracaktır. 25 ya da 30 yaşından itibaren çok kuvvetli olmayan yaşlılık önleyici kremler yani anti-aging bakımı yapılmaya başlanmalıdır.

Bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise krem seçimidir. Her insanda farklı cilt yapısı vardır. Genellikle kuru cilt yapısına sahip olan insanlarda daha çok ve hızlı kırışıklık oluşumu görülür. Cilt yapısına (alerjik mi, hassas mı, kuru mu? ) dikkat edilerek bakım ürünü alınmalıdır. Ayrıca kullanılan ürünün paraben içermemesine ve dermatolojik olarak test edilip edilmediği de, kırışıklık kremi önemi hususunda en dikkat edilmesi gereken durumdur. Kırışıklık oluşumunda büyük etkisi olan güneş ışınlarını engellemek için,kırışıklık kremi tercih edilirken kesinlikle 25 faktör  koruyucu içermesine dikkat edilmelidir.Kırışıklık kremi  tercihi yaparken bilinmesi gereken diğer önemli bir konu ise;bütün kırışıklık önleyici kremler her ne kadar besleyici nitelikte olsa da,insandan insana değişen cilde göre tercih yapılmalı.Cildi yağlı olan bir insanın kullandığı krem ile cildi yaşlı olan bir insanın kullanacağı kremler farklıdır.Herhangi bir krem kullanmadan önce dermatologlara danışmakta fayda var.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*