Kimler Saç Ekimi Yaptırır?

saç ekimi, saç ekimi yaptırma, kimler saç ektirir

Saç dökülmesi hem erkekte hem de kadında yaşandığı halde, erkeklerde kelliğe kadar giden bir süreci takip edebildiği için saç ekimini en çok erkekler tercih eder ve klinik pratikte de en çok erkeklere saç ekimi yapılır. Bugün her yaş skalasından erkek, genci, orta yaşlısı, hatta yaşlı hasta grupları arasında dahi saç ekimi yaptırdığını gözlemliyoruz.

Saç dökülmesi erkeklerde bir özgüven eksikliğine yol açtığı için saç ekimi sonrası birçok erkek kendine olan güvenlerini geri kazanıp pskilojik açıdan çok daha farklı, pozitif bir değişim içine girebiliyorlar. Saç ekimi yaptıran erkeklerin sayılarında bir artış saptanmış durumda.saç ekimi, saç ekimi yaptırma, kimler saç ektirir

Her meslek grubundan erkek, işadamı, akademisyeni, gazetecisi, işcisi, memuru, öğencisi, futbolcusu,politikacısı, sanatcısı, sunucusu, spor spikeri saçı dökülen  ve bu işe bütçe ayıran herkez saç ekim  kliniklerinin kapısını aşındırıyor.

Saç ekimi için önerilen çözümler ve uygulanan teknikler kişiden kişiye değişkenlik göstermekle kalmıyor, aynı saç ekim yöntemi uygulanmış iki farklı erkekte sonuçlar birbirine göre çok farklı olabiliyor.  Saç ekimi için kişiden kişiye değişkenlik gösteren bu durumu etkileyen en büyük factor kişinin sahip olduğu saç yapısı.  Kişinin saçının ince telli olması, kalın olması,  kısa olması vb.. birçok neden saç ekimi cerrahsinin başarısını doğrudan etkiliyor.

Birçok erkek gerek gazete-internetten takip ettiği saç ekim haberlerinden gerekse de yakın çevresinden bilgi edindikten sonra saç ekimi için kolları sıvamaya başlıyor, tabi ki çok doğal olarak saç ekimi cerrahisi için de para biriktirmeye başlıyor.

Doğru zamanda (çok geç olmadan), doğru yerde, doğru şekilde(teknikle) yapılan saç ekiminde yüz güldürücü sonuçlar yakalanabilirken, saç ektiren bazı kişilerin ise operasyonun başarılı geçmesine rağmen mutsuz olduklarını görebiliyoruz.  Bu noktada saç ekimi cerrahsinden beklentilerin çok yüksek olmasının sebebi biraz da abartı tozu kaçırılmış dezinformasyonlar değil mi?

Saç ektirmeyi düşünen kişiler bilgi kalabalığı içinde çok net bir noktaya gelemedikleri gibi kolay da karar veremiyorlar.  Aslında tek beklentileri saç ekimi için doğru bir merkezde doğru bir plastik cerrah bulup, kendi saçları için önerilecek en doğru saç ekimi tekniği ile en uygun ve en doğru fiyata saç ekimlerini yaptırabilmek. Burada da rahatlıkla söyleyebiliriz ki tavsiye mekanizması hemen devreye giriyor.

Saç ekimi yaptıran bir arkadaş, akraba veya tanıdık hiçbir yerden edinemeyeceğiniz alt detaylarda size kendi tecrübesini aktardıktan sonra saç ekimi konusunda sadece teorik değil pratik bilgilere de hemen sahip olabiliyorsunuz. Saç ekimi için tüm bu bilgilerin ışığında güvenip kendinizi emanet edebileceğiniz doktoru bulmak kritik önem taşıyor.  Dünyada birçok erkek sırf saç ekimi yaptırabilmek için bir şehirden diğer şehire, hatta bir başka ülkeye veya dünyanın öbür ucuna gidebiliyor. Bu durum erkeklerin saçlarına ne kadar çok önem verdiklerini fazlasıyla gösteriyor.

Sonuç olarak saç ekimi erkeklerin en çok yaptırdığı ve ilgi gösterdiği kozmetik cerrahiler içinde yerini alıyor ve dünyada  “aydınlanma” süreciyle beraber erkeklerde de “saçlanma” süreci tüm hızıyla devam ediyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*