Kılcal Damar Varis Tedavisi

kılcal damar varisi, varis tedavisi, kılcal damar varis tedavisi yapımı

Kılcal varisler çoğunlukla bayanlarda görülmektedir. Çok ayakta kalmak, bacakları sarkıtıp oturmak, bazı ilaçların sürekli kullanımları varise sebep olan nedenlerdendir. Varisin bir çeşidi de çok ince morumsu- kırmızı kılcal damarların belirgin görünüşlü olanlarıdır. Günümüzde ameliyatsız varis tedavisi yapılması bayanların en çok tercih ettiği yöntemlerden biri olmuştur. Lazerle tedaviler her alanda kullanıldığı gibi kılcal damar varis tedavilerinde de olumlu sonuçlar vermektedir.kılcal damar varisi, varis tedavisi, kılcal damar varis tedavisi yapımı

Kılcal damar varislerinin dışarıdan farklı lazerlerle yakılması işlemidir. Bu işlem belli aralıklarla seanslar halinde yapılmaktadır. Burada önemli olan hastanın tedavi sonrasında yürüyerek gitmesi ve hayatına devam etmesidir. Cerrahi müdahale çok ilerlemiş varisler için yapılmaktadır. Varis tedavisinde uygulanan lazer kılcal damar çatlamaları için kullanılmaktadır.
Lazerle kılcal damar tedavisi yüzdeki ve vücuttaki ince kılcal damarlarda etkisini göstermektedir. Varisin oluş nedenleri kesin olmamakla beraber aşırı kilolar, ailesel faktörler, çevresel faktörler, sürekli ayakta çalışmak ya da sürekli oturarak ayakları sallandırmak suretiyle çalışmak, yeme ve ilaç kullanımları sonucunda kendini göstermektedir. Kılcal damarlar hamilelik süresinde de ortaya çıkmaktadır. Bacaklar üzerine yüklenen aşırı yük kılcal damar varislerine sebep olmaktadır.

Herkesin yapması gereken en önemli hareket uzandığınız zaman ayaklarınızı biraz yükseğe kaldırarak bir süre dinlendirmektir. Kılcal damar çatlamalarını engellemek için kilonuzu kontrol altında tutmak, egzersiz yapmak ve destekleyici çoraplar kullanabilirsiniz. Hamile bayanlar ise belli bir aydan sonra fazla ayakta kalmayarak ve her gün ayaklarını havaya kaldırarak dinlendirmesi gerekir. Her gün bir saat yürüyüş yapmak varis olmanızı da engelleyecektir.

Varis olmamak için çaba gösteremediyseniz ya da şartlar elvermedi ise üzülmeyin, Son teknoloji ile kılcal damar varis tedavisi güvenle yapılmaktadır. Kanama bozukluğu, sara hastaları, kalp pili taşıyan hastalara ve hamile bayanlara lazerle tedavi yapılmamaktadır. Gelen hastalar için lazerle tedavinin uygun olup olmadığına doktor karar verecektir. Tedavinin süresi hastanın varislerinin durumuna göre değişim göstermektedir. Her seans süresi 15 dakika ile 45 dakika arasında değişir. Sonuç olarak ameliyat olmaktan korkan, yara izi taşımak istemeyen bütün bayan ve erkeklerin ilk tercih edeceği yöntemlerden biridir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*