Karın Germe Tekniği

karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

Estetik kadınların en büyük takıntısıdır. Her zaman her şartlar altında güzel olmak güzel görünmek isterler. Bazı dönemlerde(doğum, mecburi kortizon vb) gibi dönemlerde alınan hızlı ve sağlıksız kilolar veya genetik sebeplerinden kaynaklı alınan ve sürekli kilo alıp verme yüzünde karın bölgesinde spor yamamanın sonucu sarkmalar meydana gelir. Bazen bu durum sporla gitse de genelde spor bazı durumlarda işe maalesef ki işe yaramamaktadır. Bu gibi özel durumlar da karın germe hakkında çok fazla araştırmalar yapılmaktadır.karın germe işlemi, karın germe nasıl yapılıyor, karın germe işlemi sonrasında neler oluyor

 Karın germe hakkında bilinmesi gereken en önemli unsur karın bölgesinde bulunan fazla yağları alırken karın bölgesinde bulunan sarkmaları da toparlayarak o bölgede olan kötü görüntüyü yok etmeye çalışmaktır. Bu operasyonu sadece uzman doktorlar yapabilirler. Yapılan tahlil ve tetkitler sonucu eğer uzman doktor uygun görürse karın bölgesini tamamen düz toparlanmış bir hale getirebilirler. Ameliyat sonrası kısa bir zaman da rutin yaşamınıza geri dönebilir ve hayatınıza kaldığınız yerden devam edebilirsiniz. Bu operasyon cerrahi bir operasyon olması sebebi ile her basit ameliyatta yaşanacak kadar risk arz etmektedir.

Ameliyat sonrası kısa bir süre sonra ameliyat izleriniz hiçbir şekilde görünmeyeceği için bu konuda endişelenmeyiniz. Sizin de belirli sebeplerden ötürü çirkin görünen görüntünüz var ise bu işi yapabilecek en iyi uzmanla görüşerek giyemediğiniz mayo ve bikinileri kaldırdığınız yerden çıkarabilir ve cesurca giyebilirsiniz. Ameliyat sonrası vücutta ödem,gerginlik,şişkinlik ve ağrı olur. Karın hacmi küçültüldüğünden beslenme şekli sık aralıklarla az yemek olmalıdır. Hasta 7-8 saat sonra yürümeye başlar. Ameliyatın belirgin sonucunu görmek için 1,5 ay gibi bir süreye ihtiyaç vardır. Hele hele beslenme şekline dikkat eden biri bu durumu daha sağlıklı bir şey şekilde koruyabilir. Karın germe ameliyatından sonrası için bakım önemlidir. Karın germe ameliyatında da diğer ameliyatlar gibi kendinden eriyen dikiş ipleri kullanıldığından ameliyat dikişleri aldırmazsınız. Ameliyat sonrasında kendinize dikkat ederek hafif eğik gibi durmanız karnınızın da çok gerilmesini engelleyecektir. Ameliyattan ortalama 2 hafta kadar sonra hiç ameliyat olmamış gibi olacaksınız. Böylece normal hayatınıza dönmeniz de mümkün olacaktır. Çevrenizle de karın germe ameliyatının fiyatları yaptırmayı düşünen kişilere de yardımcı olmanız sağlayacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*