İstanbul Güngören Sürücü Kursu 

güngören sürücü kursu, sürücü kursu eğitimi, istanbul sürüsü kursu

Teknolojinin gelişmesiyle beraber hayatımıza giren en büyük değişikliklerden biri de motorlu ve motorsuz araçlardır. Zamanla motorlu ve motorsuz araçların çoğalmasıyla Arapça’da bir işi yapmak için yetkinlik anlamına gelen ”ehil” kelimesinden türeyen ehliyet gerekliliği ortaya çıkmıştır. Dünyanın ilk sürücü belgesi sahibi ise Mercedes Benz şirketinin sahibi Karl Benz’dir.güngören sürücü kursu, sürücü kursu eğitimi, istanbul sürüsü kursu

Ehliyet zorunluluğunun Ülkemizde de yasal olmasıyla beraber ehliyet almak isteyen sürücüleri eğitmek için sürücü kursları açılmıştır. Sürücü kursları 2016 yılında tekrar düzenlenen ehliyetler ve ehliyet sınıfları yönetmeliğine göre kullanılacak araç tipine göre sürücü belgeleri farklılık göstermektedir. Dünyada ve Ülkemizde en yaygın kullanılan sürücü belgesi ise binek otomobil sınıfı belgesi olan B sınıfı sürücü belgesidir. İstanbul Güngören sürücü kursu ve İstanbul’da diğer sürücü kurslarında yapılan araştırmalara göre en çok kullanılan 2.ehliyet sınıfı ise motor kullanımı için gerekli olan B 2 ehliyeti olduğu görüldü.

 Ülkemizde ve Dünya genelinde yapılan motorlu ve motorsuz araç kazalarının nedenine bakıldığında ilk sırada hayli yüksek bir oranda ehliyetsiz araç kullanımı yer alıyor. Ehliyetsiz araç kullanan sürücüler trafikte maddi hasarlar verdiği gibi ciddi şekilde can kaybına da neden olmaktadır. Bu yüzden Ülkemizde ve Dünya genelinde bu durumların önüne geçebilmek için çok ciddi para ve hapis cezaları uygulanmaktadır. Dünyadaki bütün ülkeler trafikteki sürücüleri eğitmek ve bilgilendirmek için sürücü belgesi zorunluluğu getirmiştir. İstanbul Güngören sürücü kursu ve ülkemizdeki diğer sürücü kursları da sürücü belgesi zorunluluğunu desteklemektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*