İmplant İstanbul’da Nasıl Uygulanır?

implant istanbul, doğal diş görünümü, implant tedavisi

Kusursuz dişlere sahip olmak isteyenler adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen İmplant tedavisi öncesinde muayene olmanız gerekmektedir. Uygulamaya alınacak tedavini olumlu sonuçlar doğurması adına muayene adımı oldukça önemlidir. Titanyum aracılığı ile elde edilen implant çene kemiğine yerleştirilmektedir. Suni diş kökü de olarak isimlendirilen İmplant doğal diş görünümüne sahip olmanız adına oldukça idealdir. Komşu dişlere zarar vermeden uygulamaya alınan implant tedavisinde yeterli kemik miktarının olup olmadığı kontrol edilmelidir. Detaylı muayene sonrasında hastanın genel sağlık durumu ön plana alınmaktadır. Doku dostu olarak bilinen implant tedavisi öncesinde sinüs liftingin gerekli olup olmadığı belirlenmelidir.

İmplant Tedavisinde Yapılan Uygulamalar

implant istanbul, doğal diş görünümü, implant tedavisiİmplant uygulamasında lokal anestezi uygulamaya alınmaktadır. Tercihe bağlı bilinçli sedasyonda işleme alınabilir. İmplant İstanbul aracılığı ile işleme alınan tedavi de öncelikle diş eti açılır ve ardından soğutmalı frez yapılır. Kanal bölgelerinin sahip olduğu anatomik yapı incelenerek implant tedavisine uygun olup olmadığı incelenir. Muayene sırasında hastada hangi tür implant kullanılacağı belirlenmektedir. Kemik tozunun kullanıp kullanılmayacağı da muayene sırasında belirlenmektedir. Tedavi süreci boyunca kemik ile implantın kaynaşması gerekmektedir. Osteointegrasyon olarak isimlendirilen bu dönemde diş üzerine kuvvet uygulanmamalıdır. Eğer implant alt çenede kullanılacaksa 3 ay bekleme süresinin ön plana alınması gerekmektedir.

İmplant İşlemlerinden Sonra Oluşan Olaylar

Ön plana çıkarılan bu zaman zarfı içinde kemik ile implant kaynaşmaktadır. İyileşme süresinin sona ermesinin ardından hasta isterse porselen köprü yaptırabilir. İmplant tedavi süreci sonrasında sağlığınızı korumak adına hijyen kurallarına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bununla birlikte alkol ve sigara tüketiminin de azaltılması gerekmektedir. Kusursuz gülüşlere sahip olmanız adına biçilmiş bir kaftan olarak değerlendirilen İmplant İstanbul tek diş eksikliği olan kimselerde uygulamaya alınmaktadır. İmplant İstanbul tedavisinin yapıldığı mekân B sınıfı otoklav sterilizasyonununa ev sahipliği yapmalıdır.  Bu aşama sağlık adına büyük önem taşımaktadır. Hijyen kurallarına dikkat edilmez ise hasta enfeksiyon riski ile karşı karşıya kalabilir. Sizler de implant İstanbul aracılığı ile kısa zaman zarfı içinde hayal ettiğiniz gülüşlere merhaba diyebilirsiniz. Zaman implant tedavisine merhaba deme zamanı.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*