İdrar Kaçırma Ve Tedavi Yöntemleri

idrar kaçırma, idrar kaçırma nedenleri, idrar kaçırma ameliyatı

İstemsiz olarak birden bire ve engellenemeyen idrar çıkışına “idrar kaçırma” denmektedir. Belli bir yaş aralığı olmamakla birlikte yaş ilerledikçe ya da geçirilen bazı ameliyatlar sonucu görülme olasılığı artmaktadır. Birçok nedeni olabilir. Tedavisi mevcut bir hastalıktır. Pek çok kadında görülebilen hastalık günlük hayattaki aktiviteleri zor ve çekilmez hale getirmektedir. Utanç ve sıkıntıya, strese neden olmaktadır. Tedavi Yöntemleri: Hayatı zorlaştıran ve birçok nedeni olan idrar kaçırmadan idrar kaçırma tedavisi yöntemleri ile kurtulabiliriz.idrar kaçırma, idrar kaçırma nedenleri, idrar kaçırma ameliyatı

Bitkisel Yöntemler: idrar kaçırmayı önlemek için birçok bitkisel yöntem bulunmaktadır. Bazı insanlarda yarar sağlayabildiği halde bazı insanlar sonuçsuz kalabilmektedir. Çeşitli doktorlar çeşitli bitkisel kürler önermişlerdir. Bunların başında mısır püskülü, kişniş ve su kürü, kuru üzüm gelmektedir. Cerrahi Dışı Yöntemler: Egzersiz ile hastaların kendi kaslarını kontrol etmeleri sağlanmaya çalışılır. Biraz zor ve zaman alacak bir yöntem olabilir. Diğer bir yöntem de manyetik pelvik taban yöntemidir. Herhangi bir ağrı hissettirmez. Başarılı sonuçlar verildiği görülmüştür. Bir müddet uygulanması gerekmektedir. Hastanın ilerleme durumuna göre uygulama süreleri değişmektedir. Hastalara tedavi sandalyesinde pasif egzersiz uygulamaları yaptırılır.

Cerrahi Yöntem: Yukarıda sayılan yöntemler dışında en etkili idrar kaçırma tedavisi ise idrar kaçırma ameliyatı  dır. 2000 li yıllardan sonra lokal anestezi yöntemi ile yapılabilen ameliyat aynı gün içerisinde bitiyor ve hastanede fazla kalmaya gerek bırakmıyor. İdrar torbasının sarkması ve idrar yolları düzeltiliyor. %90 lara kadar başarı oranına ulaşılabilmiştir. Kalıcı ve kesin çözüm sunmaktadır. İdrar kaçırma tedavisinde Türkiye’ de önemli sonuçlara imza atan ve hastalarını memnun eden bu konuda uzman olan doktor  önemli bir isimdir. Kadın hastalıkları ile tanınan ve doğum uzmanı olan doktor  sayesinde hastalar idrar kaçırma ameliyatı ile hayatlarına bu sorun olmadan devam etmektedirler.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*