Hiperaktive Tedavisinde Kullanılan İlaçlar

hiperaktivitenin ilaçla tedavi edilmesi, hiperaktivite tedavisi gecikirse ne olur, hiperaktivite tedavisi nasıldır

Hiperaktive aslında kesin tedavisi olmamakla beraber dozunun artmaması açısından bazı yolları vardır. İlk başta hiperaktivin etrafındaki insanların sürekli fikir alışverişinde bulunmalıdır, işbirlikleri aşırı önem taşır. Küçük bir delikten içeri su girer ve her şey devamlı başa döner durur.hiperaktivitenin ilaçla tedavi edilmesi, hiperaktivite tedavisi gecikirse ne olur, hiperaktivite tedavisi nasıldır

Hiperaktive tedavisinde kullanılan ilaçlar çoğu zaman işe yarayan sonuç alınan ilaçlardır. Zira çocuk ilaç kullandığı süre zarfında daha sakin ve dikkatli olmaya başlar. Kullanılan ilaçların bağımlılık yapmaması da ayrı bir olumlu yandır. Sadece yan etki olarak baş ağrısı uykusuzluk iştah kaybı gibi durumlar yaşanabilir. Bu da doz ayarlamasıyla yok olabilecek durumlardır. Yararı ise her geçen günde artan konsantrasyonu ve söz dinlemeyi arttırmasıdır.

Hiperaktive tedavisinde kullanılan ilaçlar ile hasta daha uzun süre oturduğu yerde durur,daha az hızlı karar verme sonucu az kaza geçirir. Başkalarını dinlemeye başlar. Kuralları uymayı öğrenir. Ve belki de en önemlisi saldırganlıktan vazgeçer. Bunun yanı sıra ilaç kullanımı harikalar yaratacak değil tabi ki. Sonuçta sihirli bir şey değil ki davranışlar bir anda değişsin,becerileri artsın ve öfkesini yenmeyi öğrensin. İlaçlar alındıktan 20 dakika içerisinde etkisini gösterir ve 4 saat süre ile etkisi devam eder. Okul çocukları için ilaç dozları genelde her öğün öncesi tekrarlanır ki dikkat düzeyi düşmesin. Yararlarına rağmen 4 yaşından küçük çocuklarda ilaç kullanımı pek önerilmemektedir. Bu gruba terapi yöntemi uygulaması yapılır.Bazen de öyle acil durumlular vardır ki ; ilk adım ilaç tedavisi olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*