Hem Modaya Uygun Hem de Rahat Ayakkabılar

babetler, Ayak numaranız, geniş kalıplı

Genişlik Oldukça Önemli

Ayak parmaklarınızın sıkışmaması çok önemlidir. Bazı kalıplar geniş, bazıları dar olabiliyor. İstediğiniz modelin geniş kalıplısını arayınız. Dar ayakkabı giyerek parmakları sıkıştırmak baş parmağınızın eğrilmesi ya da sinir hücrelerinde tümör oluşması (nevrom) gibi sağlık sorunlarına yol açabilmektedir. O yüzden ayağınızın genişliğine göre ayakkabı seçmeniz önemli.

Ayakkabı Numarası Yalnızca Bir Sayıdan İbaret

babetler, Ayak numaranız, geniş kalıplıHer tasarımcı ayakkabılarını üretirken farklı bir model kullanılıyor. Ayak numaranızın 38 olması her 38 numaralı ayakkabının size uygun olduğu anlamına gelmemektedir. O yüzden bir sonraki alışverişinizde numaraya takılmayınız. Bir sayı altında ya da üstünde deneyerek hangisinin daha iyi olduğundan emin olunuz. En iyisi ayakkabı alışverişlerine tüm gün ayakta kaldıktan ve ya yürüdükten sonra çıkar. Ayaklarınız yorgun, şişkin ve hafif nemli olacak ve bir ayakkabının verebileceği tüm rahatsızlıkları hissedilir. Ayrıca satın almak istediğiniz ayakkabıyı giyerek, bir süre mağaza içinde dolaşmanız da önemlidir. Ayakkabılarla vakit geçirdikçe ancak rahat mı değil mi anlarsınız.

Topuklu Mu Düz Mü Tercih Edilmeli!

Yüksek topuklar bizi seksi hissettirir ancak çoğu da rahatsızlık verir. Ama rahat etmek için bütün topuklu ayakkabılardan sakınmanız gerekmemektedir. Tüm kadınlar topuklu ayakkabı içinde hem seksi görünüp hem de çok rahat edebilirsiniz. Kendinizi rahat hissedene kadar farklı topuk boylarını ve tabanları deneyiniz. Dolgu topuklar denge ve yürüyüş rahatlığı sağlamaktadır. İyi dengelenmiş bir 11 pont topukla da rahat etmeniz mümkündür.

Babetler ile Dikkat Edilmesi Gerekenler

Spor ayakkabılar dışında babetler de bir kadının rahatlık açısından en iyi arkadaşı olur. Fakat babetlerin bir sorunu vardır! Çoğu ayak tabanı desteğinden yoksun olan babetler bazı kadınları acı içinde bırakabiliyor. O yüzden babetlerinizin içine taban koydurarak ayak tabanınızı desteklemeyi ihmal etmeyiniz. Ayrıca tabanı kösele olan babetler ayakların nefes almasını sağlıyor. Eğer bütün gün mermer üzerinde yürüyorsanız, elbette kauçuk taban daha iyi olacaktır fakat aksi durumda köseleyi tercih ediniz. Kösele daha pahalı olabilir ancak sağlıklı olması bir tarafa uzun vadede daha ekonomiktir. Eskiyince yeni bir kösele tabanla değiştirebilir ve babetinizin ömrünü uzatma imkanına erişebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*