Helal Yiyecekler Prosedürü Nedir?

helal gıda prosedürü, helal gıdaların önemi, helal gıda belgeleri

Helal gıda ürünleri ve maddeleri son yıllarda raflarda yerlerini almaya başlaması üzerine bu konu hakkında pek fazla bilgisi olmayan ve bu sektöre girmek isteyenler yazımızın devamı okumasında fayda var. Helal Yiyecekler Prosedürü Nedir? Sorusuna gelecek olursak iso 22000 sertifikası ile beraber alınan bu yönetmelikte gerekli bilgileri ve koşulları fazlası ile öğrenmiş oluyorsunuz. Sürekli denetim ve gözetim altında olduğunuz için herhangi bir hata veya eksik bir şey yapmanız durumunda belgeniz ve çalışma alanınızın elinizden gitme ihtimali de oldukça yüksek olduğunu da belirtmek isterim.helal gıda prosedürü, helal gıdaların önemi, helal gıda belgeleri

İç denetim açısından oldukça yüksek denetimlere sahip olan bu sektörde sadece belli zamanlarda değil sürekli ve daimi olarak denetleniyorsunuz ve buna ek olarak oldukça kapsamlı şartnamesinde yazılan her hususa birebir uymanız gerekiyor. Aksi durumda belgenizden ve bu alandaki faaliyetlerinizden hemen vazgeçmeniz de gerekmektedir. Helal Yiyecekler Hakkında daha fazla bilgi vermek gerekirse bir firmada görev yapmak üzere çalışmak isterseniz firmaların kuralları ve çalışma şekline de uymanız gerekmektedir.

 Bu alanda firmaların da büyük bir çoğunlukta söz hakkı mevcuttur. İlk olarak benim helal gıda sertifikam var ve sertifikayı aldığım şekli ile kullanırım gibi sözler fayda etmeyecektir. Firmaların çalışma prensipleri ve çalışma şartnamesine uyan bir biçimde de çalışmanız gerektiği için sadece iso 22000 kuralları değil ona ek olarak çalıştığınız firmaya ait kurallarda mevcut.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*