Hangi Operatörü Kullanmaya Nasıl Karar Verebilirsiniz?

Hangi operatör daha iyi, hangi operatör tercih edilebilir, operatör tercihi nelere göre yapılmalı

İletişi kurmak günümüzde çok önemli bir hal almıştır. Bu sebepten dolayı henüz çocuk yaştaki kişilerin elinde dahi cep telefonu görmek mümkündür. Bundan 8-10 sene öncesine baktığımızda sadece yetişkinlerin iletişim amacıyla kullandığı telefonların şuanda binlerce çocuğun elinde hem iletişim hem de oyuncak olarak kullanıldığını görmekteyiz. Aslına bakarsanız bu durum pek de şaşırtıcı değildir. Teknoloji çağında yaşayan çocukların elbette teknoloji ile ilgili olmaları doğaldır. Teknolojiyi kullanmak daha doğrusu teknolojiden tam olarak yararlanmak için telefon hatları ne yazık ki hala bakiyeye ihtiyaç duymaktadır. İletişim önemli olduğu kadar bir o kadar da pahalıdır. Cep telefonu kullanıcılarının kullandıkları tarifelere ve paketlere bağlı olarak sahip olduğu bazı haklar vardır. Bu haklara bakarak ve bazı diğer ek nedenlere bakarak hangi operatörü tercih etmeniz gerektiğine karar verebilirsiniz.Hangi operatör daha iyi, hangi operatör tercih edilebilir, operatör tercihi nelere göre yapılmalı

Bir operatörü kullanmaya başlamadan önce mutlaka tarife ve paketlerinin uygunluğuna bakın. Eğer tarifleri bol ve paketlerinin fiyatları uygun ise o operatörü kullanmayı düşünebilirsiniz. İster faturalı olsun isterse ön ödemli olsun tarife ve paketleri uygun fiyata olan operatörler her zaman için iyidir.

Operatör seçiminde dikkat edilmesi gereken ikinci ve önemli bir diğer nokta ise çekiyor olmadır. Her hat her yerde tam kapasite ile çekemez. Kapsama alanının genişliğine bağlı olarak bazı hatlar bazı bölgelerde çok iyi çekerken bazı bölgelerde hiçbir şekilde çekmez. Bulunduğunuz bölge hangi operatörün baz istasyonu olduğunu araştırabilir ve böylece daha iyi bir tercihte bulunabilirsiniz.

Hediye veriyor olması de operatör seçiminin bir diğer önemli noktasıdır. Abonelerine zaman zaman dakika, sms veya internet kullanım hakkı tanıyan operatörler bir tık daha öne geçer ve tercih edilesi olurlar. Saydığımız noktalara önem göstererek hangi operatörden hizmet alacağınıza kendiniz karar verebilirsiniz. Sizin için hangisi iyi ise orayı tercih edin. Çünkü insanlar kendilerinin yaptığı tercihler yanlış olsa da kendi seçimlerini yaptıkları için psikolojik olarak biraz daha rahat olurlar.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*