Hangi Modeli Nasıl Giymeli?

ayakkabı kullanımı, ayakkabı modelleri, ayakkabı tercihi

Kadın ruhunu çok iyi yansıtabilen bir tarz olarak her bayanın gardolabında olması gereken bir modeldir. İşte, toplantıda, yemekte, baloda, düğünde, nişanda, arkadaş aralarında giyilmeye uygun modeller olarak farklı renklerde üretilmektedir. Etek giymeyi seven bayanların kalem etekleri, elbiseleri altına kolaylıkla kombinleyebileceği bu stil aynı zamanda dar kotların daha güzel görünmesi de içinde kullanılmaktadır. Son yıllarda gençlerin ayağında görmeye alıştığımız bu tarz kotlara yeni bir görünüm vererek spor olmaktan çıkarmış ve klasik olmaya yönelik bir görünüme getirmiştir. Stiletto dediğimizde hep aklımıza gece şıklığı gelmektedir. Oysaki artık gündüzde kabul görmüş bu modeller yaşam stilinde şıklığı kaybetmek istemeyen kadınların kurtarıcı ayakkabı modeli olmaya aday olmuştur. Kışlık modelleri arasında kısa bot şeklinde olanları yine kalem etekler ile kombinlenebilirken uzun çizme olarak tercih yapıldığında kısa etekler ile de muhteşem olmaktadır. İncecik tabanı ile ayağı fazlası ile yoran ayakkabılar için farklı bir seçenek olarak gösterilen platform topuklar kaba görünüşleri ile pek de memnun olunmayan bir tarzı ortaya çıkarmıştır. Aslında ince topuklardan bir hayli rahat olan platform topuklar görünüş olarak estetik bir sunum verememiştir. Bu yüzden bayanların bu göze batan görünüm sorunu tekrar ince topuğa dönülmesine neden olmuştur. Ne olursa olsun estetik kaygısı duyan bir bayansanız rahatlığı asla düşünmezsiniz. Hele ki bu tarzın yerine hiçbir modeli koyamazsınız.ayakkabı kullanımı, ayakkabı modelleri, ayakkabı tercihi

Ayağımın Yapısını Değiştirebilir Miyim?

Herkesin beğenisine uygun olacak bir tarzı vardır. Alışkın olanlar için uzun topuklu olmak düztabanla yürümekle eş değerdedir. Çünkü gün boyu bu topukların üzerinde durduğu için vücut kendini bu yaklaşımla rahat hissediyor olacaktır. Uzun topukları giymek için kendine farklı bir ayak yapısı getirmek isteyen bayanların hırsını diğer bayanlar çok iyi bilirler. İstediklerini alabilmek için kendilerine acı çektirmeyi bile boş görmeyen bu bayanlar sırf bu ayakkabıları giyebilmek için ayaklarına estetik ameliyat yaptırmaktadır. Nasıl mı? Ayak yapısında yaş ilerledikçe kemiklerin açılması ve kilo alımları ile birlikte ayaklarda genişlemeye başlar. Hatta ayakta çok durmaktan ayakların iki yanlarında çıkıntı şeklide kemikler oluşur. Bu irsî de olabilir. Bir de düztaban ayakkabı kullananlar için alışık olmadıkları uzun topuklar yürümede zorluk yaratacaktır. İşte bu kaygıları olan bayanlar ne yapıyor biliyor musunuz? Ameliyat masasına yatarak milyonlarca lira ödeyip ayaklarındaki bu farklılaşmaları değiştirmek istiyor. Sırf stiletto ayakkabı giyebilmek uğruna yapılan bu ameliyat yurt dışında çoğu bayana uygulanmış bile.

En Uygun Ayakkabıyı Nasıl Alabilirim?

Görünüşleri kadar fiyatları da çok uçuk olan ayakkabı seçenekleri için yeni yılın stiletto ayakkabı fiyatları belirlendi. Önümüz yaz sezonu olduğundan kışlık ürünler indirime girdiği gibi yazlık ürünler de en yüksek fiyatları ile vitrinlerdeki yerini çoktan aldı. Rengine göre fiyat aralıkları oluşan ayakkabılarda ayakkabının imalat ürünleri göz önünde bulundurularak etiketlenmeler yapılmaktadır. Uzun yıllar kullanmak için her zaman siyah deri bir seçeneğiniz mutlaka gardolabınızda olmalı. En pahalı ürün olan gerçek deri kırılmaz, leke tutmaz, rengi atmaz, boyanabilir nitelikler taşımaktadır. Fiyatı pahalı olsa da kampanyalı sezon sonu ürünleri aldığınızda uygun fiyatlara istediğiniz ayakkabı inecektir. Bunun dışında yaz içinde bir tane ten rengi ayakkabınız mutlaka olmalı. Bütün kombinlere uyum sağlayacak olan siyah ve ten rengi kombinleme de kurtarıcı rol oynayacak görünüm kazanmanızı sağlayacaktır. Üstelik gündüz kullanabileceğiniz bu renkleri akşamlar için de kullanabilirsiniz. Nubuk ve suni deriye nazaran seçeceğiniz gerçek deri kullanımı paranıza değecek bir ürün almanızı kolaylaştıracaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*