Futbol Tarihinin En İyi İkilileri

futbol ikilileri, en iyi futbol ikilileri, en iyi futbol partnerleri

Bazı futbolcular vardır ki onların ismini duyduğumuz zaman anında aklımıza en iyi anlaştığı futbolcular gelmektedir. İşte bu listede de futbol tarihinin en iyi ikililerini inceleyeceğiz.

Iniesta & Xavi (Barcelona)

Inıesta ve Xavi Barcelona’nın dünya futboluna damga vurduğu esnada Barcelona’nın vazgeçilmez ikili orta sahasıydı. Sadece Barcelona’da değil aynı zamanda İspanya Milli Takımı’nda da bu ikili banko yer alıyordu.futbol ikilileri, en iyi futbol ikilileri, en iyi futbol partnerleri

Andy Cole & Dwight Yorke (Manchester United)

Manchester United’in Şampiyonlar Ligi şampiyonu olduğu 1998-1999 sezonuna damga vuran bu ikili takımlarının gol yükünü de çeken iki forvetti. Rakip oyuncularının savunmada korkulu rüyalarıydı.

Dennis Bergkamp & Thierry Henry (Arsenal)

Arsenal her ne kadar bugünlerde eski ihtişamlı günlerinden uzak olsa da bir zamanlar yenilmesi oldukça güç bir takımdı. 2001-2002 ve 2003-2004 sezonlarını Premier Lig şampiyonu olarak tamamlayan Arsenal’in hücum hattında olan bu ikili de zaten dünya futbolunun en ikon futbolcuları arasında yer alıyor.

Uche & Högh (Fenerbahçe)

1995-1999 yılları arasında Fenerbahçe stoper hattının anahtarı bu ikilideydi. Hala günümüzde Fenerbahçe taraftarının aradığı stoper anlayışına uygun iki isim olduklarını söylemek mümkün olacaktır.

Gheorghe Popescu & Bülent Korkmaz (Galatasaray)

Galatasaray’ın Uefa Kupası’nı aldığı sezon sarı kırmızılı ekibin stoper hattı bu ikiliye emanetti. Galatasaray’ın şampiyonluğunda iyi bir şekilde savunma yapmasındaki aslan payı tabii ki böyle üst düzey bir ikiliye sahip olmalarıydı.

Maldini & Nesta (Milan)

Milan özellikle 2000’li yılların ilk yarısında fırtına gibi esiyordu. Dünyanın en iyi futbolcularını kadrosunda bulunduran Milan’da Maldini ve Nesta ikilisi de savunma anlamında üst düzey performans gösteriyordu.

İlhan Mansız & Ahmet Dursun (Beşiktaş)

Beşiktaş’ın şampiyon olduğu 2002-2003 sezonunda bir ikili söyleyin desek her Beşiktaşlının aklına gelecek ikili. Forvet hattında oldukça etkili bir performans göstererek o sezonki şampiyonlukta aslan paylarından birine de bu ikili sahipti.

Arçil & Şota (Trabzonspor)

Trabzonspor taraftarının her zaman saygı ve sevgiyle andığı iki isim olan Arçil ve Şota aynı zamanda ikiz kardeşlerdi.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*