Erkeklerde Göğüs Büyümesi Estetiği Jinekomasti

Erkeklerde Göğüs Büyümesi Estetiği Jinekomasti

Erkeklerin bir çoğunda görülen bir hastalık olan göğüs büyümesi tıp dilinde jinekomasti olarak adlandırılmaktadır.. Erkekleri psikolojik açıdan oldukça yıpratan bu durum onların erkek arkadaşları yanında soyunmalarını karşı cinse karşıda cinsel anlamda yetersiz hissettirmektedir. Yapılan cinsel birleşmelerde vücut olarak sürekli beynin kişinin büyüyen göğüslerinde olması ve kendini bu açıdan eksik hissetmesi bayana yeterli hazzı verememe duygusunu erkekte tetiklemektedir..

Erkeklerde meme büyümesi sorununun tek tedavi yöntemi jinekomasti ameliyatlarıdır.. Yapılacak estetik uygulaması sonrasında bu sorun tamamen ortadan kalkacak istenilen görünüme kavuşulacaktır..

Jinekomasti yani erkeklerde meme büyümesi sorunu ergenlik dönemlerinde başlar bu dönemlerde göğüslerde görülen büyüme genelde iki göğüste birden olmakla beraber bezen tek göğüste de görülebilmektedir.. Göğüslerin normal olması gerekenden daha fazla büyüdüğü bu yaşlarda tespit edilmeli ve tedavisine bir an evvel başlanmalıdır. Eğer geciktirilirse ve sürekli büyümeye devam ederse bu kalıcı bir hormonel bir problemdir.

Jinekomasti operasyonlarının tek tedavi yöntemi estetik cerrahi işlemdiir. Bu tür vakalarda bir estetik cerrahi uzmanından yardım almanız önerilir.. Türkiyede bu konuda oldukça deneyimli cerrahlar vardır..

Jinekomasti erkeklerde büyüme sorunu yanlızca hormonal problemlerden dolayı gözükmeyebilir.. Ailede olan genetik bir problemde söz konusu olabilmektedir. Jinekomasti ameliyatı ile ilgili hiç bir şart ve koşul yoktur.. Bu konudan şikayetçi olan ve bu konuda tedavi olmak isteyen herkes sağlık koşulları normal ise bu ameliyatı olabilmektedir..

Jinekomasti Ameliyatı Adayları

Jinekomasti olan bütün sağlıklı erkek bireyler bu ameliyatı olabilirler. Jinekomasti sorunu erkeklerde katlanılması zor bir durum ve özellikle gençlerde psikolojik problemler yaratıyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*