Ergen terapisi danışmanı kimdir ve ne iş yapar?

ergen terapisi, ergen terapisi nedir, ergen terapisti kimdir

Günümüzde ergenlik dönemine girmeden dire büyüme çağına atlayan bir çocuk bulunmaktadır. Yapılan araştırmalara göre her geçen gün düşüş gösteren ergenlik yaşı çocuktan çocuğa değişkenlik göstermektedir. Bu değişikliğe bağlı olarak terapi süreci de değişkenlik göstermektedir. Çocuklarının ergenlik döneminde nasıl davranacağını bilmeyen aileler uzman kişilerden yardım alarak daha bilinçli bir şekilde davranmaktadırlar.ergen terapisi, ergen terapisi nedir, ergen terapisti kimdir

Çocuğunuz için bilinçlenin

Geçmiş zamanlara kıyasla aileler her ne kadar bilinçli olmaya başlasa da uzman yardımı almaktan çekinmemektedirler. Oldukça zor ve ciddi bir süreç olan ergenlik, ergen terapisi danışmanı yardımı sayesinde en hafif şekilde halledilebilir. Sizler de danışman sayesinde çocuğunuza nasıl davranmanız gerektiğini daha iyi kavrayabilir ve ona göre hareket edebilirsiniz. Çocuklarınız için oldukça hassas olan bu dönem de sizlere büyük görevler düşmektedir. Her şeyden önemlisi onlara anne ve baba gibi davranmak yerine arkadaş gibi davranmayı ve konuşmayı denemelisiniz.

Ergenlik döneminde ebeveyn desteği

Çocukların ergenlik dönemlerini ne şekilde atlatacağı anne ve babaların elinde olan bir durumdur. Çocukların kimisi utangaç ve suçlu bir tavır sergilerken kimisi de konuşkan ve girişken bir tavır sergilemektedir. Çocuğunuz nasıl davranırsa davransın bu dönemi atlatma şekli ileriki hayatına büyük bir şekilde yön verecektir. Sizler de yardım alacağınız ergen terapisi danışmanı sayesinde çocuğunuz için en doğruyu seçebilirsiniz. Terapilerin asıl amacı ergenin yaşadığı sorunların temeline inerek güven ortamı içerisinde bir sohbet oluşturmaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*