Epilasyon Nasıl Yapılır?

epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyon nedir? Birçok kişi merak etmektedir. İlk akla gelen ağda, sir ve lazerdir. Lazer epilasyon son yılların en tercih edilen epilasyon uygulamalarıdır. Ağda ve sir yapımı kılların belli bir süre sonra çıkmasını sağlar birkaç günlük vücuttan kılların temiz kalması halidir. Lazer epilasyon ise kalıcı bir çözümdür. Doktor ya da daha çok estetisyen tarafından yapılan bir uygulama teknikleridir. Kesin sonuçlar ile herkesin tercih ettiği bir epilasyon türüdür.epilasyon yapımı, epilasyon uygulaması, epilasyon uygulanma yöntemleri

Epilasyonun Faydaları

  • Epilasyon uygulamaların yapımı zahmetsiz ve bir daha çıkmaması adına yapılan uygulamalardır.
  • Vücutta uygulanan bölgedeki ölü derileri yok edip yenilenmesini, daha ipeksi görünmesini sağlar.
  • Sivilceleri yok eder
  • Kılların tamamen yok olması sağlanır
  • On sekiz yaş üzeri ve bazı hastalıkları olmayan herkese yapılabilmektedir.

Epilasyon Uygulamaları Çeşitleri

Sir, ağda ve lazer epilasyon derken, acısız ve zahmetsiz bir uygulama olan lazer epilasyon farklı cihazları ile farklı uygulamalar içermektedir. Herkesin bildiği gibi sir ve ağda acı verici bir uygulamadır. Fakat lazer eski cihazlar olmasa da yeni teknoloji ile güncellenmiş acısız ve zahmetsizdir. Lazer tekniği, ergenlik yaşını geçmiş tüm kişiler ile kanser hastası, troid ve hormon bozukluğu olmayan tüm kişilerde uygulanmaktadır. Ütüleme sistemi ile lazer, ultrason jelleri sürülere, lazer başlığının jel üzerinde ütüleme yapar gibi bir uygulaması vardır. Bir başka lazer tekniği ise yine ultrason jeli sürülerek jel üzerinde bölge bölge lazer ışını verilir. Bir diğer işlem ise yedi sekiz santim uzaktan nokta atışlı lazer sistemidir.

Epilasyonu Kimler Yaptırabilir?

Ergenlik yaşını geçmiş tüm kişiler yaptırabilir. Sivilceli vücuda iyi geldiği gibi sivilceleri yok eder. Cildin dokusunu yeniler ve ipeksi bir dokunuş hissettirir. Özellikle cilt kanseri olan kişiler ile hormonel bozukluğu olan kişiler, kemoterapi gören kişilerin lazer epilasyon uygulaması alması tavsiye edilmez. Uygulaması kolay, kişi zahmet çekmez ve aynı zamanda yıllarca bu zahmetten kurtulmuş olur. Çeşitli uygulama merkezleri ve hastanelerde rahatlıkla yaptırılabilen bu uygulama son zamanların en vazgeçilmez ve kesin garanti sonuçları ile çok tercih edilmektedir. Her uygulama farklı fiyatlarla ve farklı uygulamalar ile hizmet vermektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*