En İyi Mafya Filmleri

en iyi mafya filmleri, mafya filmleri listesi, tavsiye ettiğimiz mafya siteleri

Mafya filmleri sinema tarihinde oldukça önemli bir yere sahiptir. İşte bu türün en iyi örneklerini inceleyelim.

Eşkıya-1996

Yavuz Turgul’un senaryosunu yazdığı Şener Şen ve Uğur Yücel’in başrolde olduğu Eşkıya arkadaşı sebebiyle hapse giren bir mahkumun hayatını ele alıyor. Hapisten çıktıktan sonra arkadaşını bulup intikamını almak isteyen Baran üstüne arkadaşının sevdiği kadını da alıp İstanbul’a kaçtığını öğrenir.en iyi mafya filmleri, mafya filmleri listesi, tavsiye ettiğimiz mafya siteleri

Carlito’nun Yolu-1993

Carlito geçmiş dönemlerde işlemiş olduğu suçlar sebebiyle hapis yatıp hapisten yeni çıkmıştır. Eşiyle yeniden temiz bir hayata başlamak istese de geçmiş bir türlü yakasını bırakmaz. Üstüne avukatının da yaptığı hatalar eklenince Carlito için tek çare eski dostlarıyla bir araya gelmek olacaktır.

Kapışma-2000

Brad Pitt’in başrolünde olduğu film Londra’da geçmektedir. Filmde ilk olarak iki farklı mafya grubunun yaşadığı olaylar ele alınmaktadır ilk başta bu iki grubun birbiriyle hiç bir bağlantısı yokmuş gibi gözükse de zaman geçtikçe bu iki grup karşı karşıya gelmeye başlayacak ve film oldukça karışık bir hal alacaktır.

Scarface-1983

Tabii ki mafya filmleri denildiği vakit Al Pacino ayrı bir öneme sahip. Al Pacino Tony Montana’yı canlandırmaktır. Kübalı Montana Miami’ye gelip burada suç dünyasında kendisine yer bulur. İlk başlarda başkalarının emri altında çalışsa da daha sonrasında kendi imparatorluğunu kuracak ve olaylar hızlanacaktır.

Rezervuar Köpekleri-1992

Tarantino’nun hem yönetmen hem de oyuncu olduğu filmde konu bir elmas soygunudur. Fakat bu soygun sırasında planlar ilk etapta istenildiği gibi gidiyor olsa da daha sonrasında grup arasında bir casus olduğu anlaşılır fakat sorun casusun kim olduğunu bilmemektir.

The Godfather-1974

Sadece mafya değil tüm filmler arasında en iyi filmler arasında gösterilen The Godfather yani Baba serisi IMBD’de aldığı 9.1 puanla da top 250’de 2.sırada yer alıyor. Don Corleone ve ailesini ele alan filmin çok farklı bir havası var ki sonrasında çekilen tüm mafya filmlerine referans olmuş durumda. Marlon Brando ve Al Pacino gibi ünlü iki isme yer veren film 3 seriden oluşuyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*