Doğal yüz ifadenizi ve mimiklerinizi kaybetmeden zamanı dondurun!

botoks nasıl uygulanır, botox nasıl yapılır, botoks sonrasında neler yapılmalı

Gülme, şaşırma, üzülme, kızma, ağlama, gözleri kısma gibi hareketler sonucu yüzümüzdeki mimik kasları hareket eder ve aynı zamanda bu kasların yer yer cilde uzantılar vererek yaptıkları tutunma bölgelerinde kırışıklıklar oluşmaktadır. Yıllar içinde bu hareketlerin tekrarlanması sonucu ciltte oluşan bu kırışıklıklar kalıcı hale gelmektedir. Kişinin mimiklerini kullanma alışkanlığı, cilt ile kas yapısı, güneşe maruz kalma süresi, yaş ve cinsiyetine göre bu kırışıklıklar da değişik derecelerde oluşur.botoks nasıl uygulanır, botox nasıl yapılır, botoks sonrasında neler yapılmalı

BOTOX Nasıl Uygulanıyor?

Tedavi bölgesi, önce temizlenerek, lokal aneztezi oluşturan krem uygulanır ve etkisini göstermesi için bir süre beklenmektedir. Hasta yatırılmaz yarı oturur pozisyona getirilmeli.  BOTOX çok ince uçlu özel iğneler (30 G) ile birkaç noktadan kas içine uygun açılarla enjekte ediliyor. Uygulama esnasında iğne batması ve BOTOX’a bağlı yanmalar şeklinde hafif bir acı hissedilebilir. Her kas bölgesine o kişinin kas büyüklüğü, fonksiyonu ve kırışıklık durumu gözlenerek ortalama 2-10 Ü Botox enjekte edilmektedir. Dolayısı ile Botox uygulama dozları her hastaya göre değişiklik gösterebilir. Tüm uygulama 10-15 dakika sürüyor.

BOTOX Sonrası Yapılması Gerekenler

Tedavi sonrası 24 saat kadar mimikleri aşırı kullanmamanız önerilmektedir. Uygulamadan sonra, injeksiyon yapılan bölgelere iki gün masaj yapılmamalı ve özellikle makyaj temizlenirken o bölgeler fazla ovuşturulmayınız. Aksi takdirde ilaç yayılabiliyor. Amaç, uygulandığı yerde ilacın etkisini gösterebilmesidir. BOTOX uygulamasından 2 saat sonra yüz yıkanabilir ve her türlü makyaj ürünü kullanılır. Yine iki gün için aerobik, step gibi egzersiz programlarına ara verilmeli, aşırı ıkınmaya neden olabilecek ağır işlerden kaçınılmalısınız. Uygulamadan sonra yaklaşık 4-7 gün içerisinde BOTOX’un etkisi oturduğunda doktorunuz sizi tekrar kontrole çağırılır ve gerekli görürse rötuş şeklinde ek uygulamaları daha iyi bir sonuç almak için ücretsiz olarak uygulanmaktadır.

BOTOX etkisi ne zaman başlar ve ya ne kadar sürmektedir?

Botox’un etkisi uygulamadan 2 gün sonra belirmeye başlayarak, 3-7 gün içinde maksimum etki elde edilmektedir. Bu etki 3. aydan itibaren azalmaya başlar ve 5-6 ayda kaybolmaktadır. Uygulamaların sayısı arttıkça BOTOX’un etkisi 12 aya kadar uzamaktadır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*