Diş Teli Fiyatları Ne Kadar?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatı ortodonti tedavisinde merak edilen konulardan bir tanesidir. Her ne kadar sigortalı kapsamında yapılabilecek olsa da sigortanız her işlemi karşılamıyor olabiliyor. Bu da bütçe açısından sorun yaşatabilmektedir. Diş teli takılırken pek çok işlem yapılması gerekebilir ki bu da tedavi masraflarına eklenecek ek giderler olacaktır. Dişlerinizin arasında boşluklar varsa kapatılması, diş ya da diş eti için gerekli olabilecek tedavilerin yapılması tel takılmadan önce gereklidir. Bu nedenle bütçenizi bu tür detayları düşünerek hazırlamanız gerekecektir. Diş teli fiyatı oluşturabilmek için ek masrafların haricinde seçtiğiniz uygulamanın şekli de önemlidir. Yani diş telleri fiyatları farklılık gösterir.diş teli fiyatları, diş teli fiyatlarının belirlenmesi, diş tellerinin fiyatları ne kadar

Yapılan uygulamalar arasında en pahalı olan tedaviler altın gibi değerli madenlerden yapılan uygulamalardır. Diş tellerinin altın olması daha dayanıklı olması ve yıpranmaması için tercih edilebilmektedir. Bunun dışında kullanılabilecek daha ekonomik diş telleri de bulunuyor. Günümüzde en çok tercih edilen diş tellerinden bir tanesi şeffaf diş telleridir. Dişlerinizde oluşabilecek çarpıklıkların giderilmesi için şeffaf braket ve diş telleri kullanılabiliyor. Fiyatları daha uygun olan şeffaf diş telleri hem görüntü itibari ile daha çok tercih ediliyor hem de daha ekonomik bir fiyata sahip olması nedeni ile kullanılabiliyor.

Günümüzde en sık kullanılan diş tellerinden bir tanesi de metal diş telleridir. Metal diş telleri de diş teli fiyatı olarak en uygun olan diş teli türlerinden bir tanesidir. Ancak görüntü itibari ile bazı insanların sevmediği metal diş telleri yerine şeffaf teller kullanılabilmektedir. Şeffaf diş teli ile metal diş teli aynı işlemler dahilinde yapılan bir tedavidir. Bunun dışında kalıplı olarak tasarlanan modeller de tercih edilebilecek diş tellerinden bir tanesidir. Bir bütün olarak kullanılan kalıplı ürünler daha çok diş ayrıklıklarının giderilmesi için kullanılmaktadır. Şeffaf diş telleri gibi diş üzerinde belli olmayan ürünler kişiye özel olarak hazırlanması nedeni ile maliyetleri yüksek olan modellerdir. Ancak normal diş telleri gibi kırılma ya da temizlik gibi ayrıntılara dikkat edilmesi gerekmiyor. Temizlik ve yemek esnasında çıkarılıp tekrar takılabiliyor.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*