Diş Teli Fiyatları Nasıldır?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatları nasıl, diş teli fiyatları 2022

Dişlerinde şekil olarak bozukluk yaşayanların, dişlerinin düzelmesi için uyguladıkları tedaviler genellikle diş telleri ile yapılmaktadır. Diş teli fiyatları hakkında bilgi edinmek isteyen kişiler, bu konu hakkında araştırmalar girmiştir. Dişlerin bozuk görünümü kişileri rahatsız etmekle beraber, psikolojik ve sosyal olarak fazlası ile etkilemektedir. Diş bozukluğu yaşayan kişiler genellikle, dişlerinde ki sorunların başka insanlar tarafından fark edilmesini istememelerinden dolayı tedavi yollarına başvurmaktadırlar.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları nasıl, diş teli fiyatları 2022

Diş teli tedavisi olanların çok büyük bir kısmı, sadece dişlerin görünüşünün daha estetik olması için bu tedaviyi isteseler de aslında daha önemli olan bir konu diş sağlığıdır. Dişlerin bozuk yapılarından dolayı, diş fırçaları ile bakımları tam olarak yapılamamakta ve bir süre sonra dişler bu yüzden çürümeye başlamaktadır. Dişlerinde ki bozukluğu tedavi etmeyen pek çok kişi, bu yüzden dişlerini kaybetmek zorunda kalmaktadırlar. Erken yaşta dişlerin çürümesi ve yaşanan diş kayıpları ile kişiler çok fazla sıkıntılar yaşamaktadır. Bu yüzden eğer dişleriniz de sorun var ise, hemen bir ortodontiste giderek tedavi yolları hakkında bilgi edinmelisiniz.

Dişlerinde, çarpıklık, boşluk, üst üste diş çıkması ve dişin diş etine gömülmesi gibi pek çok sorunda diş teli tedavisi uygulanır. Bu diş tedavisi çok sabır isteyen bir tedavidir. Kısa bir zaman dilimi içerisinde tedavinin tamamlanması mümkün değildir. Diş teli tedavileri genellikle 1,5 yıl ile 2,5 yıl arasında değişmektedir. Bu yüzden dişlerini diş teli ile düzeltmek isteyenler, bu durumu göz önünde bulundurmalılardır.

Diş teli fiyatlarını belirleyen bir takım faktörler vardır. Bu faktörlerden ilki ve en önemlisi, diş telinde kullanılacak olan malzemedir. Yetişkinler genellikle, görünmez diş telleri ile tedavi olmaya yönelmektedirler. Görünmez diş telleri de şeffaf diş tellerine göre daha maliyetlidir.

Dişlerinizin bozukluk durumuna göre de diş teli fiyatları değişiklik göstermektedir. Hem alt dişleriniz için hem de üst dişleriniz için diş teli tedavisi düşünüyorsanız eğer, bunun maliyeti de tek çeneye göre daha fazla olacaktır. İki çene için kullanılan malzeme ve tedavi farklı olacağından, fiyatta da doğru orantılı bir artış söz konusu olacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*