Diş teli fiyatları nasıldır?

diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Diş teli fiyatları oldukça değişkendir. Diş teli fiyatı hakkında fikir sahibi olabilmek çok kolay bir şey değildir. Çünkü diş teli ücretleri yerine, zamanına, doktoruna ve malzemesine göre farklılıklar gösterir. Diş teli fiyatları için taban ve tavan fiyat hakkında bir fikir vermek için ise 2 bin TL ile 8 bin 500 TL fiyat aralığında değiştiğini söyleyebiliriz. Diş teli tedavisinin ülke içindeki fiyatlarının çok yüksek olduğunu ve dişlerdeki bozuklukların bir sağlık sorunu olarak değil bir estetik bozukluk olarak görüldüğünü rahatlıkla söyleyebiliriz.diş teli fiyatları, diş teli fiyatları neden değişir, diş teli fiyatları ne kadar

Diş teli tedavisi sigorta güvencesi altında değildir. Çünkü devlet diş teli tedavisini daha doğrusu dişlerde oluşan her hangi bir sağlık sorununu sağlık sorunu olarak görmüyor.  Bu nedenle de sigorta diş teli tedavisinin masraflarını karşılamıyor. Devlet hastaneleri de yıllar yıllar sonraya randevu verdiği için insanlar özel muayenelere ya da hastanelere tonla para vermek zorunda kalıyor ya da diş sağlığından vazgeçiyor. Umuyoruz önümüzdeki dönemde yapılacak yenilikler ile devlet gözünde diş sağlığı biraz olsun değer kazanır.

Saydığımız bütün bu nedenlerle çocuk yaştan itibaren dişlere iyi bakmakta fayda var. Çünkü dişlerimizin başına bir şey geldiği zaman tedavisi çok kolay değil. Tedavisini yaptırsak bile cebimizden yüklü bir miktar çıkacak. Aslına bakılırsa diş sağlığının çok önemli olduğunu düşünürsek bunun yanında paranın çok değerli olmadığını anlatabiliriz. Dişlerde meydana gelen bir sağlık sorunu hiç farkında olmadan kalbe bile zarar verebilir. Bu neden tekrar tekrar vurgulamakta fayda var; dişlerinize iyi bakınız ve çocuklarınıza da diş bakımı konusunda örnek olunuz.

Diş teli fiyatları konumuza geri dönersek söylediğimiz gibi anlamsızca bir şekilde çok farklılık göstermektedir. Devlet her sene göstermelik olarak olsa bile bir sabit fiyat kuralı getiriyor. Ancak doğal olarak pek rağbet gördüğü söylenemez. Diş sağlığı konusundaki sorunlardan pek fazla değinemesekte diş teli tedavisinde uygulanan yöntemlerde diş teli fiyatları konusunda belirleyici olur. Diş teli tedavisinde geleneksel yöntem ile yeni bir model olan indirekt bonding yöntemi uygulanmaktadır. Ayrıca diş teli tedavisinde kullanılan malzemenin kalitesine göre de fiyatta oynamalar olabilir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*