DAHA İYİ GİYİNMEK İÇİN NELERE DİKKAT EDİLMELİ?

iyi giyinmenin sırları, şık görünmek, şık giyinmenin sırları
  1. Zaman ayırmalısınız ve sabırlı olmalısınız;

Ne yazık ki şık görünmeyi çok acele verilen kararlarla başarmak zordur. Biliyoruz, çoğu zaman giyecekleriniz konusunda kararsızlık yaşıyorsunuz ve belki de mevcut kıyafetlerinizi beğenmeyebilirsiniz. İlk madde zaman ile ilgili çünkü bir tarz oluşturmak ve kıyafetlerinizi ve vücut yapınızı tanımak için, güzel kıyafetler bulmak, trendlere uygun giyinmek için mutlaka bu konuya zaman ayırmanız gerekir.

  1. İlham almalısınız;

Artık bu konuyu daha çok önemsediğinize göre çeşitli fikirlere de açık olmanız gerekiyor. Yenilikleri takip etmek ve ilham almak için yabancı ve yerli moda bloglarını takip edebilir ve ya aylık dergilerden faydalanılabilir. Dışarı çıktığınızda çevrenizden ilham almayı, sokak modasını takip etmeyi unutmayınız.iyi giyinmenin sırları, şık görünmek, şık giyinmenin sırları

  1. Kıyafetlerinizi aksesuarlarla süslemeyi öğrenmelisiniz;

Çok basit görünen bir kıyafeti bile dakikalar içinde aksesuarlar ile göz alıcı hale getiriniz. Unutmayın, çeşitli takılar, şallar, kolyeler, şapkalar sizin en iyi yardımcınız olacaktır. Aksesuarlarınızın kıyafetlerinize uyumlu olmasına dikkat edin, fakat korkak olmayın ve çok farklı parçaları yan yana deneyin, hiç beklemediğiniz sonuçlara ulaşılabilirsiniz.

  1. Kıyafetlerinize iyi bakmalısınız;

Hangi marka ve ya model olursa olsun, ihmal edilmiş, yırtılmış, bakımsız, solmuş ya da eskimiş kıyafetler tüm cazibesini kaybetmektedir. Çok büyük paralar vererek olsun indirimde ucuza yakaladığınız kıyafetler olsun, beğenerek aldığınız kıyafetleri talimatlarına uygun yıkayınız. Kumaşta yırtık ve deformasyon olmaması için dikkat edin.

  1. Vücudunuzu tanımalısınız ve kusurlarınızı kapatmayı öğrenmelisiniz;

Kusursuz kadın bulunmuyor. Herkesin fiziki kusurları olabilmektedir. Tabii ki, kendinizle barışık olmalısınız, fakat bazı küçük uygulamalarla kusurlarınızı kapatabileceğinizi de bilin. Kıyafet ve aksesuarlarınızı seçerken kusurlarınızı kapatacak ürünler seçiniz.

  1. Kıyafetleriniz her zaman hazır olmalı;

Çoğu zaman aceleniz olacak ve istediğiniz kıyafet hazır olmaz. Gardrobunuzda favori kıyafetlerinizi ayırdığınız bir bölüm olmalı ve burada bütün favori ürünleriniz sizi ütülü, temiz ve özellikle giyilmeye hazır beklenilmelidir. Bunu sağlamak zor olabilir, fakat özenle satın aldığınız o kıyafeti aceleden ya da hazır olmadığından kaç kez giyemediğinizi düşünün.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*