Çocuk Psikoloğu Fiyatları

psikolog fiyatları, çocuk psikologları seans ücreti, çocuk psikoloğu fiyatları

0-18 yaş arası bebek çocuk ergen ve gençlerin ruhsal, davranışsal bozukluklarını içeren birtakım psikolojik sorunlarının çözümü ile ilgilenen çocuk psikologlarına ihtiyacımız son yıllarda artış gösterdi.  Normal ve engelli çocukların kişisel sosyal gelişimleri konusunda onlara yardımcı olan, ailelere danışmanlık hizmeti veren, anaokulu ve yuvalarda yönetici pozisyonunda çalışabilen, çizgi film yapımında görev alabilen, ergenlik döneminden geçen çocukların aileleri olan ilişkilerini korumaya yardımcı olan psikologlara her zaman ihtiyacımız var. Peki, çocuk psikoloğu fiyatı hakkında ne söylenebilir?psikolog fiyatları, çocuk psikologları seans ücreti, çocuk psikoloğu fiyatları

Değişkenlik gösteriyor;

Gideceğiniz çocuk psikoloğundan alacağınız hizmet için ödeyeceğiniz ücret bazı kıstaslara göre değişkenlik göstermektedir. Günümüzde psikologların hemen hemen hepsi seans sistemi ile çalışmaktadır yani seans başına para almaktadır. Psikoloğa seans başına ödeyeceğiniz miktar seansın süresine göre değişecektir. 30 dakikalık seanslar olduğu gibi 45 ve 60 dakikalık seanslar da bulunmaktadır. Ücrette değişikliğe sebebiyet veren bir diğer unsur ise psikoloğun akademik seviyesi ve tecrübesidir. Alanında uzmanlaşmış, profesör gibi unvanlar almış, yılların tecrübesi bulunan psikologlar sizden daha fazla para isteyecektir. Kısaca çocuk psikoloğu fiyatı değişkendir desek yanlış olmaz.

Tecrübeli psikologlara gitmenin avantajı;

Bahsi geçen psikologlar sizden yüksek meblalar talep ettiği zaman önyargı ile yaklaşabilir hemen olumsuz karar verebilirsiniz fakat şunu hatırlatmak istiyoruz. Bir çocuk psikoloğunun ne kadar tecrübesi varsa  o kadar çok problem görmüş ve çözüme kavuşturmuş anlamına gelmektedir. Bu da sizin probleminizin çözüm sürecine hız, verim, kalite ve başarı katacaktır. Bu açıdan düşünüldüğünde uzman psikologlara gitmek daha mantıklı görünüyor, değil mi?

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*