Cerrahi Estetiğe Veda

burun estetiği, izsiz burun ameliyatı, cerrahi operasyonsuz burun estetiği

Kadınların ortak sorunu olan kilo alıp vermeye bağlı vücudun belli bölgelerindeki sarkmalar, özellikle karın ve gıdı bölgesinde çok daha fazla oluşur ve estetik görünüm açısından oldukça rahatsız edicidir. Aşırı kilo alıp verme ve doğumlar kadınların özellikle karın bölgelerinde, derinin gerilip esnemesi sonucunda oluşur. Yağların en fazla toplandığı yer olan karın bölgesinde, yağ birikimiyle birlikte kötü bir görüntü oluşturur.burun estetiği, izsiz burun ameliyatı, cerrahi operasyonsuz burun estetiği

 Karın Germe Estetiği Tedavisi Nasıl Yapılır?

 Kadınlarda karın bölgesinde oluşan değişikliklerin nedeni doğumlar, kilo alıp vermeler ve hamilelik döneminde karın derisinin aşırı gerilmesidir. Sezaryen ameliyatı sonrasında da kasık kısmında kasların kesilmesiyle o belgede üst karın yağlarının toplanması da karın estetik görünümünü kaybeder. Karın germe estetiği cerrahi operasyonla genel anestezi altında yapılabildiği gibi lazer liposuction yöntemi ile de yapılmaktadır. Lazer liposuction bilinen liposuction yönteminden dada farklıdır.

 Fiber kanül denilen çok ince bir kateterle karın içine girilir, yağlara uygulanan lazer ışınları ile yağların eritilmesi sağlanır. Bu yöntem aynı zamanda karın bölgesini de sıkıştırarak toplar. Teknolojik olarak en son çıkan lazer liposuction cihazları ile yapılan işlemler çok iyi sonuçlar vermektedir. Slim lipo da denilen bu işlem sonrasında karın belgesinde hiç iz kalmadığı gibi kanama da gerçekleşmez. Uygulanan yöntem direk yağ dokularına etki etmektedir, etrafında bulunan sinir hücrelerini olumsuz olarak asla etkilememektedir. Karın bölgesindeki yağlar işlem sırasında sıvılaştırılır ve sıvı yağlar vakumla çekilir. Bu yöntem yüz ve boyun belgelerinde de uygulanır. Bu bölgelerdeki yağlanma karında olduğu gibi aşırı olmadığından bu bölgede sadece sıkılaştırma özelliği kullanılır.

 Lazer Liposuction Uygulaması Sırasında Anestezi Yapılır mı?

 Karın bölgesindeki yağlanma oranı hekim tarafından kontrol edildikten sonra sorunlu bölge küçük alanlar şeklinde ise, lokal anestezi ile rahatlıkla yapılabilir. Daha geniş ve aşırı yağlanma mevcut ise genel anestezi uygulanmaktadır. Hasta bu işlemin ardından 1-2 saat dinlendikten sonra evine gidebilir.

 Gıdı Bölgesinde Oluşan Sarkmalar

 Gıdı bölgesindeki sarkmalar, vücudun diğer bölgelerinde olduğu gibi sık sık alınıp verilen kilolar neticesinde oluşur. İlerleyen yaşa bağlı olarak da gıdılarda sarkmalar olur. Gıdı eritme doğal maskelerle ve egzersizlerle de yapılabildiği gibi slimlipo denilen bir yöntemle de ortadan kaldırılabilir. Slimlipo yöntemi, gıdı bölgesine ve yanaklara lokal anestezi yapılarak, yine çok ince iz bırakmayan kanüllerle o bölgedeki yağlar çekilip alınır. İnce kanüllerle kulak arkasından girilir ve orada oluşan küçük kesik yine estetik bir dikişle dikilir. Bir süre sonra hiçbir iz kalmaz. Bir iki gün kalacak bir bandaj uygulanır, onlar da alındıktan sonra 1 hafta içinde oluşan ödem dağılır ve çok estetik bir görünüme kavuşulmuş olur.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*