Cep Telefonu Alırken Nelere Dikkat Edilmeli?

Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler, telefon alırken nelere dikkat edilmeli, cep telefonu seçimi

Son birkaç yılın en çok rağbet gören ürünleri arasında yer alan telefonlar her birimiz için ayrı öneme sahip cihazlardır. Peki bu cihazları satın alırken nelere dikkat etmeniz gerektiğini hiç düşündünüz mü; yani sizin için sadece alo diyebildiğiniz bir ürün mi önemli yoksa binlerce lira vereceğiniz ürünün birçok işlevi yerine getirebiliyor olması mı? Binlerce kişinin fikri elbette binlerce farklı fikir edecektir. Ancak bu fikirleri gruplayacak olursak genel anlamda iki ana fikir ortaya çıkmaktadır. Kullanıcıların yarısı alo diyeyim yeter şeklinde çalışan cihazları tercih ederken, kullanıcıların birçoğu da olabildiğince fazla işlevi yerine getirebilen cihazlar tercihimdir kanısında.Cep telefonu alırken dikkat edilmesi gerekenler, telefon alırken nelere dikkat edilmeli, cep telefonu seçimi

Elbette herkesin kendine göre bazı fikirleri olacaktır. Bu fikirlerin her birine saygımız sonsuz. Lakin cep telefonu alırken dikkat etmeniz gereken bazı noktalara değinmek de isterim. Satın alacağınız ürüne belki de iki maaşınızı vereceğinizi düşürsek belirteceğim noktalara dikkat ederek telefon satın alırsanız daha mutlu bir seçim yapmış olacağınıza inanıyorum.

Cep telefonu alırken öncelikle kendi ihtiyaçlarınızı belirleyin. Bu telefon sizin için tam olarak neler yapabilmeli. Bunu belirledikten sonra mutlaka ama mutlaka telefonun pil gücüne dikkat edin. Adım gibi biliyorum ki telefonu elinize alınca en az birkaç saat kurcalayacaksınız, internetin de yaygın hale gelmesi ve sosyal medya sitelerinin önem kazanması ile mutlaka internette sörf de yapacaksınızdır. İşte tam da bunu yaparken telefonunuzun şarjının bitmesini istemiyorsanız pil gücü yüksek olan telefonları tercih etmelisiniz. Pil gücünden sonra dikkat etmeniz gereken yegane şeyler ise telefonun hafıza boyutu, ram miktarı, işlemci özellikleri, kullanım anındaki durumu vb. gibi noktalardır. Bir de satın alacağınız telefonun birkaç yıl sonra piyasaya çıkabilecek oyunları, uygulamaları destekleyip desteklemeyeceğine bakmalısınız. Bazı kullanıcıların bir telefonun yeni modeli çıkınca onu hemen alabiliyorken bazıları ne yazık ki satın aldığı telefonu birkaç yıl kullanmaktadır. Bu nedenle bu noktaya dikkat etmeniz son derece önemlidir. Size uygun birkaç telefon modeli bulduysanız sıra fiyat karşılaştırmasına gelmelidir. Beklediğiniz işlevleri yerine getiren telefonların uygun fiyatlı ve mantıklı olanını seçmeniz mutluluğunuzu daim kılacaktır.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*