Çatlakları Azaltmanın Etkili Yolları Ve Cilt Sağlığı

cilt çatlaklarını azaltma, cilt çatlaklarını giderme, çatlaklara kesin çözüm

Vücutta oluşan çatlaklar çoğu insanın problemidir. Aslında geçer ama bu süreçte zordur. Çatlak izlerinin oluşmasına en büyük etken vücudunuza uygun kiloyu tespit edip bu kiloyu korumanız dır. Aldığınız kiloları vermek için veya kilo almak gibi değişimler ciltte çatlakların oluşmasına neden olabilir. Bu nedenden dolayı sık sık kilo dengesizliği yaşamamak en iyi çözümdür ideal kiloyu bulup kalmalıdır.cilt çatlaklarını azaltma, cilt çatlaklarını giderme, çatlaklara kesin çözüm

Cildinize ne kadar iyi bakarsanız o kadar yaşınızı ele vermeyeceği için cilt bakımı ihmale gelmez. Cilt kuru olduğu zaman kırışıklıkları artırmasında etken olacağı için gün içinde nemlendirici kremler kullanılmasında fayda var. Diğer çözüm önerisi ise masaj yaptırmaktır. Bitkisel olan yağlarla yapılacak masaj tavsiye edilir. Hindistan cevizi yağı ile günde en az 2 kere vücudunuza hafif dairesel şekilde yedirerek masaj yapabilirsiniz. Gül yağı da etkili olup masaj yapılırken kullanılabilir. Ağırlık kaldıran insanlar da çatlak izleri oluşacağından bu bitkisel yağlar ile masaj yapmaları özellikle tavsiye edilir. Vitamin olarak içten takviye amaçlı C vitamini de çatlaklara engel olması için yararlıdır. C vitamininde bulunan kolajen üretimi ile destekleyerek yeni çatlakların oluşmamasına engel olacaktır. Beslenmede protein açısından zengin olan beslenme alışkanlığını edinmekte fayda vardır. Günde en az 2 litre su içilmesi gerekir. Gün içerisinde su içmek için genelde unuturuz masada bir sürahi ve bardak bulunursa gözümüzün önünde böylece su içmek unutulmaz. Özellikle unutmamak gerekir ne kadar çay ve sıvı tüketilse de suyun yerini tutmaz.

Kahvelerinizin yerine de kakao tüketimi olursa kakao sayesinde cilt hücrelerinde kan akışını arttırdığı ve hücre yenilenmesinde faydalı olur. Kakao güneşin karşısında cildinizi de koruyacaktır. Cildin dokusu, çatlaklar, esnekliği için taze meyve sebzeyi de yemeği ihmal etmemelidir. Cildinizin parlak görünmesine de etken olacaktır. Yağlı yiyecekler, kızartmalar yenildiğinde yağ direk olarak karında, bacaklarda, kalçalarda depolanacak ve bu da çatlak oluşmasına etken olacak izlerinin oluşmasına neden olacaktır. Cildiniz de kan hareketi için ve vücudunuzun esnekliğine devam etmesi açısından hafif egzersizler ve spor yapılması da çok önemlidir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*