Burun Estetiği Sonrasında Yapılması Gerekenler

burun estetiği sonrası, burun estetiği yapımı, burun estetiği sonrası yapılacaklar

Burun estetiği sonrası yapılmsası gerekenler de hem yapılan ameliyatın daha başarılı bitirlimiş olmasını sağlar hem de sonrasında oluşabilecek sağlık sorunlarının giderilmesine yardımcı olur. Bu nedenle de dikkat edilmesi gerekmektedir. Öncelikle bir estetik ameliyatları da diğer ameliyatlar gibi dikkatli olunması gereken durumlardandır. Hastanın yemesi, içmesi ve hava koşulları gibi durumlara karşı önlem alınması gerekmektedir. Burun estetiğin sonrası yapılması gerekenler arasında öncelikle hava şartlarına dikkatli olunması gerektiği bulunmaktadır. Soğuk bu durumda etkileyici bir faktör olacağı için ameliyat bölgesinin soğuk havadan korunması gerekir. Soğuk su teması da bu anlamda dikkat edilmesi gerekir.burun estetiği sonrası, burun estetiği yapımı, burun estetiği sonrası yapılacaklar

Burun esteği sonrasında yenilen yiyeceklerin çok sıcak ya da çok soğuk olmaması gerekmektedir. Bunun yanı sıra ilk sargı dönemlerinde de yara izlerine dokunulmaması ve doktorunuzun önerdiği ilaç ya da benzeri tavsiyelerin de uygulanması gerekmektedir. Estetik ameliyatları gözle görünecek şekilde olduğnda morluk ya da şişkilkler de insanları korukutabilmektedir. Bu durum geçici olduğu için müdahale edilmemesi gerekir. Ancak uzun süreli morluk ya da şişliklerde doktora başvurmak da gerekmektedir.

Burun ameliyatı yapılması gereken durumlar sadece estetik amaçlı değildir. Yapılan ameliyat eğer nefes alıp vermeye zorlaştırıyorsa ya da yüksek derece ağrı ya da sızlama varsa doktor kontrolü yapılması gerekir. Kişinin kendi başına uygulama yapması kalıcı hasara sebep olabilmektedir.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*