Beyaz Tenliler Makyaj Yaparken Hangi Tonları Kullanmalı?

beyaz tenliler için makyaj, beyaz tenliler nasıl makyaj yapmalı, beyaz tenliler için makyaj önerisi

Eğer fondöten sürdüyseniz, sürülen fondöten göz altlarında mimik oluşturduğu için bunlar çok çabuk kırışabiliyor. Dolayısıyla bunu ufak bir sünger yardımıyla tekrar göz altında mimiklerimizi sabitleyip hemen pudramızı sürersek o mimiklerimizi önlemiş oluruz. Çünkü fondöten mimiklerimizin arasına girip orada yer oluşturduğu için kırışıklığımız var gibi duruyor. Bunu önleme amaçlı böyle bir teknik deneyip kullanabilirsiniz.beyaz tenliler için makyaj, beyaz tenliler nasıl makyaj yapmalı, beyaz tenliler için makyaj önerisi

Beyaz tenlilere fuşya, toprak tonları çok yakışıyor. Yine aynı şekilde pembe tonları çok yakışıyor. Bu tarz renkleri kullanırsanız ve bunları yaparsanız çok daha güzel sonuçlar elde edeceksiniz. Makyajımızı yaparken göz altlarınıza biraz pudra koymanızı önereceğim çünkü bu işlemi yaparak göze sürülecek farın alta dökülmesini engelliyoruz. Yani far alta dökülse de en azından göz altlarınızda leke yapmayacak ve makyajda size herhangi bir sorun oluşturmayacak.

Beyaz tenlilerin allıkta kullanacağı tonlar genelde ne aşırı açık nede aşırı koyu tonlardır. Tam ortada ki tonları kullanabilirler. Bu tarz allıklar cildinizi daha canlandırır, daha güzel bir görüntü oluşturur. Allık sürüşü yüz hattı ve yüz şekline göre değişir. Sürerken yüzü nasıl daha oval gösterebileceğinize dikkat etmeniz gerekir. Asıl amacınız bu olmalıdır. Yüzü daha fazla oval göstermeye çalışmalısınız. Fakat bu bazen yüz şekline göre değişiklik göstermektedir. Yüzümü yakından tanırsak ve ne gerektiğini bilirsek çok daha iyi makyaj yapabiliriz.

Açık tenli bayanların tercih edeceği farlar yine allıkta tercih ettiğimiz gibi olmalıdır. Pembe, yeşil, mavi gibi renkler kullanılabilir. Tabi kendinize yakıştırdığınız her türlü rengi kullanabilirsiniz ama daha canlı ve parlak renkler kullanırsanız çok daha iyi sonuçlar elde edebileceksiniz. Tabi bunu natürel bir şekilde kullanırsanız daha iyi sonuçlar elde edebilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*