Bebekleri Uyutmanın Yolları

Bebekleri uyutma yolları, bebekler nasıl uyutulur, bebekleri kolayca uyutma

Anne babalar için çocukları aşırı değerli varlıklardır. Ancak bu değerli varlıklar saçtıkları mutluluk kadar beraberlerinde huzurluk da vermektedir. Çünkü 2-3 yaşına gelinceye kadar çocukların sorunları hiç bitmez. Özellikle de uyku problemi anne ve babaları oldukça zorlayan bir şeydir. Bir türlü uyumak bilmeyen bebekler bir de üstüne ağlamaya başladığında anne babası için sorun ortaya çıktı demektir. Bebekleri uyutmanın birçok farklı yolu vardır. Eğer sizin bebeğiniz de bir türlü uyumuyorsa bu yolarlıdan birkaçını deneyerek hangisi işe yarıyorsa onu deneyebilirsiniz.Bebekleri uyutma yolları, bebekler nasıl uyutulur, bebekleri kolayca uyutma

Ayakta ya da beşikte sallama

En eski bebek uyutma çözümü olan ayakta sallama teknolojinin biraz daha gelişmesi ile yerini sallanan beşiklere bıraktı. Hatta bu öyle bir boyuta geldi ki artık motorlu beşikler üretiliyor ve anne bebeğin başında olmadığında dahi sallanması sağlanıyor. Bebeğiniz bir türlü uyumak bilmiyorsa ayağına bir yastık koyun ve onu yastığa yatırıp ayaklarınızı bir sağa bir sola sallayıp sersemlemesini sağlayabilirsiniz. Sersemleyen bebeğiniz kısa bir süre sonra uykuya dalacaktır. Eğer uykuya dalmakta inat ediyorsa ninni söyleyerek ses tonunuz ile onu sakinleştirebilirsiniz. Bebeğinizin sesiniz ile uyumasını istiyorsanız doğduğu ilk günden itibaren o anlamasa da onunla konuşun. Ses tonunuzu tanıyan bebeğiniz onu uyutmaya çalıştığınızda güvende olduğunu hissedecek ve daha rahat bir şekilde uykuya dalacaktır. Ayakta sallayamam ben bebeğimi diyorsanız motorlu bir beşik ya da sallanabilen sıradan bir beşik alıp bebeğinizi bu şekilde de uyutabilirsiniz.

Araba ile gezdirip uyutma

Arabaya yetişkin ve çocuklar üzerinde bir uyku etkisi yaratmaktadır. Tüm bireylerde aynı etki görülmese de son yıllarda bebekler üzerinde oldukça etkili olduğu gözlenmiştir. Birçok aile uyumayan bebeğini araba ile akşam gezintisine çıkartıp uyumasını sağlamaktadır. İstanbul gibi kalabalık bir şehirdeyseniz bebeğinizi sakın bu şekilde uyutmaya alıştırmayın. Bebek uyutalım derken kendiniz trafiğin açılmasını beklerken uyuyup kalabilirsiniz. Beşik üreticileri araç ile bebek uyutan aile sayısının artmasını fırsat bilip arabadaymış gibi hissettiren beşikler üretmeye başladılar. Kalabalık bir şehirdeyseniz ve bebeğinizi araba ile uyutmaya alıştırdıysanız trafik çilesi çekmemek için bu beşiklerden satın alabilirsiniz.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*