Bartın Kamp Alanları

bartın kamp alanları nereler, bartında nerelerde kamp yapılır, bartında kamp yapma bölgeleri

Bartın yerli ve yabancı turist bakımından ülkemizin en önemli şehirlerinden biridir. Batı Karadeniz bölgesinde yer alan Bartın yaklaşık 60 kilometrelik bir sahil şeridine sahiptir. Yazları sıcak kışları ise oldukça serin geçen bu şehir kamp için oldukça idealdir. Ilıman bir havası vardır. Peki Bartın’ın en iyi kamp alanları hangileridir? Olanakları nasıldır?bartın kamp alanları nereler, bartında nerelerde kamp yapılır, bartında kamp yapma bölgeleri

  1. Kapı Suyu Plajı

Bartın’ın en güzel plajlarından biri olan Kapı Suyu Plajı huzurlu, sakin ve doğa harikası güzellikleri ile güzel bir kamp deneyimi için idealdir.  İlçe merkezine uzaklığı yalnızca 3 kilometredir. İhtiyaçları buradan karşılamak mümkündür. Elektrik, WC gibi olanaklar vardır. Ücretsiz bir alandır.

  1. Uluyayla Kamp Alanı

Doğa ile son derece iç içe olan bu alanda kamp yapmak oldukça huzurlu olacaktır. Burası aynı zamanda Türkiye’nin en uzun yaylası konumundadır. Merkeze uzaklığı yaklaşık 25 km kadardır. Yağışın bol olduğu bir yerdir. WX, dış gibi olanaklar bulunmamaktadır. Karavan ve çadır kampı için uygun bir alanı vardır. Ücretsiz bir kamp alanıdır

  1. Göldere Şelalesi Kamp Alanı

Kanatlı köyü içerisinde yer alan bu kamp alanı doğal güzellikleri yönüyle oldukça beğenilen bir bölgedir. Burada duyabileceğiniz tek ses şelalenin huzurlu akan sesi olacaktır. Engebeli ve taşlık bir alan olduğundan karavanların ulaşımı zor olabilmektedir. Olanaklar itibariyle yetersiz olsa da Amasra merkezine 30 km mesafede yer aldığından buradan ihtiyaçlar karşılanabilmektedir.

  1. Mugada Kamping

Mugada yolu üzerinde bulunan bu kamp alanı kamp severlerin uğrak yerlerinden biridir. Kamp alanı denize oldukça yakındır ve sessiz bir ortamı vardır. Kamp alanında çadırda, karavanda ya da bungalovlarda konaklamak mümkündür. Olanaklar bakımından zengin olup fiyatlar ortalama düzeydedir.

  1. Akarsu Kamping

Burası Amasra’ya yalnızca 20 km mesafede yer almaktadır. Aileler için uygun bir ortamı vardır. Pansiyonlarda da konaklamak mümkündür. Kamp alanında tuvalet, duş, yemek yeme eyerler, parkurlar ve otopark gibi olanaklar mevcuttur. Çadırda kalmak istemeyenler için bungalov ve çatı katı daireler mevcuttur. Fiyatlar sezona göre değişiklik gösterse de makul aralıklarda olduğunu söylemek mümkündür.

Be the first to comment

Leave a Reply

Your email address will not be published.


*